معدنکاری طلا دوباره رونق گرفت

معدنکاری طلا پس از بیش از نیم دهه رکود دوباره وارد رونق شده است.

به گزارش بلومبرگ، تولیدکنندگان طلا پس از سال‌ها در حاشیه بودن، ناگهان به داغ ترین موضوع دنیای معدن تبدیل شدند . 
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، طی بیش از نیم دهه، معدنکاری طلا در یک رکود گیر کرده بود، سرمایه‌گذاران در اقدامی اشتباه طلا را کنار گذاشته بودند و این فلز با قیمت راکد شمش از یاد رفته بود. بعد در ماه دسامبر یک معامله بزرگ و شگفت انگیز صنعت را زیر و رو کرد . 
خرید 5.4 میلیارد دلار طلا توسط شرکت بریک گلد از شرکت لندگلد ریسورسز باعث به وجود آمدن یک زنجیره عکس‌العمل شد که طی آن شرکت نیومونت ماینینگ،یک معامله ده میلیارد دلاری با شرکت گلدکورت کانادا در ماه گذشته بست. اوج ناگهانی فعالیت ها که همزمان شد با افزایش قیمت شمش در اواخر 2018، علاقه به طلا را دوباره بیدار کرد و کل صنعت را به تکاپو انداخت که خریدار بعدی کیست . 
مارتین هورگان، مدیر اجرایی توروگلد  گفت:« زمان جالبی برای معدنکار طلا شدن است». هورگان گفت در حالی که سرمایه های متخصص همچنان از شرکت‌های سود ده حمایت می‌کنند، افزایش دوباره قیمت طلا می‌تواند سرمایه های عمومی را به این بخش برگرداند . 
در حالی که هزاران مدیر اجرایی، سرمایه‌گذار و بانکدار به شهر کیپ می‌آیند تا در کنفرانس سالانه معدنکاری ایندابا شرکت کنند ،یک مسئله اصلی مورد بحث احتمالا آینده صنعت معدنکاری طلای خود آفریقا است . 
تولید طلای این کشور برای چهاردهمین ماه پیاپی کاهش داشت چون این بخش درگیر فشارهای هزینه، چالش‌های ژئولوژیکی و درگیری‌های شغلی است. شرکت آنگولاگلد آشانتی،بزرگترین تولید کننده که مقرش در ژوهانسبورگ است، در حال خروج از آخرین پروژه های طلای آفریقای جنوبی است . 
سهام طلا هم با جهش قیمت شمش بالا رفته است‌. رونق شگفت انگیز ماه دسامبر طلا تا 2019 هم ادامه یافت در حالی که نگرانی در مورد رشد کند اقتصادی و دارایی های سرمایه ای معامله شده در بازار سهام همچنان وجود دارد . 
برای معدنکاری ایندابا هم فرصت خوبی برای رونق است.طی سال‌های اخیر بزرگترین تولیدکنندگان جهان حضور کمرنگی در منظر عام و در کنفرانس ها داشته اند. هیچ نشانه ای از مقامات اجرایی گلنکور پی ال سی یا گروه BHP وجود نداشت و نقش گروه ریو تینتو هم کاهش یافته است . 
تنها شرکت آنگولا امریکن، یک معدن کار صد ساله بر روی ذخایر طبیعی آفریقای جنوبی، مدیرش را به این کنفرانس در سال جاری می فرستد . 
صنعت طلا دارد خودش را نشان می دهد. مارک ویستر رئیس جدید بریک و کلوین داشینسکی رئیس انگلوگلد هم در برنامه کنفرانس حضور دارند‌ در حالی که  نیومونت رئیس روابط خارجی خود را می فرستد .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر