پیشروی دلار در روز نزولی یورو

با افزایش احتمال کندتر شدن رشد اقتصادی منطقه یورو و افزایش امیدواری‌ها نسبت به مذاکرات چین و آمریکا، دلار روز خوبی را در برابر یورو سپری کرد.

به گزارش رویترز، کاهش غیرمنتظره تولیدات صنعتی آلمان که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی به شمار می رود به تضعیف یورو در مبادلات امروز بازارهای جهانی کمک کرد. کاهش تقاضای وارداتی در سطح جهان و اختلافات تجاری به رهبری سیاست های دولت دونالد ترامپ در آمریکا باعث شده است تا اطمینان فعالان اقتصادی به وضعیت آلمان کاهش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اروپا در تازه‌ترین اظهار نظر خود گفته است که نرخ بهره را در طول تابستتان ۲۰۱۹ تغییر نخواهد داد. در مبادلات امروز هر یورو با ۰.۲ درصد کاهش به ۱.۱۴۶۳ دلار رسید و این تضعیف به صعود دلار کمک کرد به گونه‌ای که شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱ درصد افزایش در سطح ۹۵.۶۳۸ واحد ایستاد. لی هاردمن، استراتژیست ارزی موسسه ام یو اف جی لندن گفت: تقویت انتظارات نسبت به این که بانک مرکزی آمریکا به چرخه افزایش نرخ بهره خاتمه خواهد داد روی دلار تاثیر گذاشته است و احتمالا در هفته‌های آینده نیز از عوامل موثر بر تعیین قیمت دلار خواهد بود.

در بین سایر ارزها، هر پوند به ازای ۱.۲۷۷۳ دلار و هر فرانک سوییس به ازای ۱.۰۱۹۱ دلار مبادله شد. هم چنین هر دلار آمریکا به ازای ۷۰.۱۵۳۶ روپیه هند، ۱.۴۰۲۱ دلار استرالیا، ۱.۳۳۱۱ دلار کانادا، ۱۰۸.۵۷۶۴ ین ژاپن و ۶.۸۵۳۲ یوان چین مبادله شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر