{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 325023

افزایش ۵۰ دلاری قیمت طلا در هفته‌های اخیر

موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس پیش بینی کرده است که قیمت جهانی طلا طی دو سال آینده افزایش خواهد یافت. امروز نیست قیمت طلا با افزایش روبرو شده و به نظر می رسد قصد دارد سطح مقاومتی ۱۲۸۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

به گزارش کیتکو نیوز ، موسسه کاپیتال اکونومیکس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که قیمت جهانی هر اونس طلا تا پایان سال 2019 میلادی به 1300 دلار و تا پایان 2020 میلادی به 1400 دلار خواهد رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه کاپیتال اکونومیکس اعلام کردند: افزایش 50 دلاری قیمت طلا در هفته های اخیر نشانگر آغاز یک روند صعودی برای این فلز گرانبها در ماه های آینده خواهد بود.

به نظر می رسد متوقف شدن روند صعودی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و کاهش ارزش دلار می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته باشد.

پیش بینی می شود فدرال رزرو تا اواسط سال 2019 اتخاذ سیاست های سختگیرانه پولی را متوقف خواهد کرد و در سال 2020 میلادی نیز نرخ بهره را کاهش می دهد.

به اعتقاد فعالان بازارهای بین المللی قیمت طلا در ماه های آینده به شدت تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان و نوسانات ارزش دلار و شاخص سهام قرار خواهد داشت. 

قیمت طلا در مسیر صعودی/ رکورد 1275 دلاری ثبت شد

قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه با افزایش روبرو شده و به نظر می رسد قصد دارد سطح مقاومتی 1280 دلاری را پشت سر بگذارد.

به گزارش رویترز، نگرانی های مربوط به اوضاع رشد اقتصادی جهان و تعطیلی دولت آمریکا فشار زیادی را بر بازار سهام وارد کرده و این مساله تاثیر مهمی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با 0.4 درصد افزایش به بیش از 1275 دلار رسیده است .

قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی تا 1279 دلار نیز افزایش یافت که این بالاترین رکورد از 19 ژوئن بوده است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد میزان خرده فروشی در تعطیلات کریسمس آمریکا با رشد 5.1 درصدی روبرو شده و به بیش از 850 میلیارد دلار رسیده است که این بهترین رکورد در 6 سال اخیر به شمار می رود.

تنها دو روز پس از اظهارات تند و انتقاد آمیز دونالد ترامپ علیه رئیس فدرال رزرو آمریکا، کوین هاست رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید تاکید کرد که شغل جرومی پاول رئیس فدرال رزرو هرگز با چالش روبرو نیست.

ترامپ پیش از این فدرال رزرو را تنها مشکل اصلی اقتصاد آمریکا ارزیابی کرده بود.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 2.05 درصد افزایش به بیش از 790 تن رسیده است.

کدام فلز گرانبها بهترین عملکرد قیمتی را در سال 2019 خواهد داشت؟

نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی برای سومین سال متوالی اعلام کرده اند که نقره می تواند بهترین عملکرد قیمتی را در بین فلزات گرانبها داشته باشد.

به گزارش کیتکو نیوز، در نظرسنجی امسال 1204 تحلیلگر و سرمایه گذار بین المللی شرکت کرده اند که از این تعداد 524 نفر معادل 43 درصد اعلام کرده اند که نقره بهترین عملکرد قیمتی را در بین فلزات گرانبها خواهد داشت.

بر اساس این گزارش طلا در رتبه دوم قرار دارد و 407 نفر معادل 34 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی به طلا رای داده اند. 144 نفر دیگر معادل 12 درصد نیز پیش بینی کردند که مس بهترین فلز گرانبها از نظر عملکرد قیمتی خواهد بود.

تنها 69 نفر معادل 6 درصد نیز اعلام کرده اند که پالادیوم بهترین عملکرد قیمتی را در سال جدید میلادی خواهد داشت. 22 نفر معادل 5 درصد نیز به پلاتین رای داده اند.

این در شرایطی است که نقره بدترین عملکرد را در بین فلزات گرانبها در سال 2018 داشته است. قیمت نقره از ابتدای امسال تاکنون 13 درصد کاهش داشته است.

بهترین فلز گرانبها در سال 2018 میلادی پالادیوم بوده است. رشد تقاضای صنعتی و کمبود عرضه موجب رشد 10 درصدی قیمت پالادیوم شده است.

در نظرسنجی سال گذشته تنها 5 درصد تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که پالادیوم بهترین عملکرد قیمتی را خواهد داشت.

بانک هلندی ای بی ان امرو پیش بینی کرده است که قیمت نقره در سال 2019 از مرز 18 دلار فراتر خواهد رفت و میانگین قیمت آن به 16.60 دلار خواهد رسید.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    به نظر من سرمایه گذلری طلا و سکه یه ریسکه چون افت ورشد زیادی تو قیمت ها داریم وقابل پیش بینی نیست چه روندی برای نرخ ارز و دلار به صورت روزانه پیش رو داریم.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری