هر اونس فلز زرد ۱۲۲۵ دلار شد

قیمت فلز زرد که در اوایل جلسه دیروز بیش از یک درصد افزایش داشت و تا رقم ۱۲۳۳ دلار و ۲۶ سنت بالا رفته بود، امروز با ۰.۱۱ درصد کاهش به ۱۲۲۵ دلار و ۷۲ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که به دنبال تشدید تنش بین قدرت های غربی و عربستان بر سر ماجرا ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار مخالف سعودی شاخص ها در بورس های جهان کاهش یافته است، جستجوی سرمایه گذاران برای یافتن محلی امن جهت سرمایه گذاری موجب افزایش قیمت طلا به بالاترین رقم دو ماه و نیم گذشته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت فلز زرد که در اوایل جلسه دیروز بیش از یک درصد افزایش داشت و تا رقم 1233 دلار و 26 سنت بالا رفته بود، امروز با 0.11 درصد کاهش به 1225 دلار و 72 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.09 درصد کاهش به 1229 دلار و 20 سنت رسید.

میشائیل ماتوسک، تاجر ارشد بازار طلا درباره علت افزایش اخیر قیمت طلا گفت: «به دلیل نگرانی ها از سطح بدهی های دولت ایتالیا، وخامت روابط امریکا و چین و آمریکا و عربستان، مردم به طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن روی آورده اند.»

به دنبال تنش ها بین قدرت های غربی و عربستان بر سر ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار مخالف سعودی، بازارهای بورس جهان شاهد افت شاخص ها بوده اند.

به گفته تحلیلگران، از نظر فنی، طلا از رقم متوسط 100 روزه یعنی حدود 1227 دلار فراتر رفته و این می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت فلز زرد در طی روزهای آتی شود.

دیوید سونگ، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ما شاهد افزایش اقبال سرمایه گذاران به بازار طلا به دلیل بروز نگرانی هایی در بازارهای بورس هستیم که به واسطه موضع تهاجمی فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره رخ داده است.»

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا هفته گذشته حدود 2 درصد افزایش داشت، اما همچنان حدود 10 درصد پایین تر از حجم دارایی هایش در ماه آوریل بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر