عرضه سکه‌های پیش‌فروش شده از یکشنبه آغاز می‌شود

بانک مرکزی از فردا (۲۸ مردادماه) دور جدید عرضه سکه های پیش فروش شده را آغاز می کند تا ۲ میلیون و ۵۵۴ هزار سکه تحویل خریداران شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در بازه زمانی 17 تا 27 مردادماه امسال، موعد عرضه 26 هزار فقره سکه های پیش فروش شده به صورت ودیعه ای بود که خریداران آن در هنگام ثبت نام بابت هر قطعه سکه مبلغ یک میلیون تومان به عنوان ودیعه پرداخت کرده بودند و قرار بود در هنگام تحویل به قیمت روز با چهار درصد تخفیف برای پیش‌خرید شش‌ماهه و 9 درصد برای پیش‌خرید یکساله، لحاظ شود.
با توجه به پایان یافتن دوره واگذاری این مسکوکات، بانک مرکزی به پیش خریداران سه ماه فرصت داده است تا با مراجعه به شعبه بانک ملی ایران که ثبتنام کرده اند و پرداخت مبلغ باقیمانده، سکه خود را تحویل گیرند؛ البته باید گفت قیمت روز سکه در زمان مراجعه به بانک ملی برای محاسبه مابهالتفاوت مبلغ، ملاک عمل قرار می گیرد.
طرح پیش‌فروش ودیعه‌ای از 17 بهمن ماه سال پارسال به مدت هشت روز اجرا شد و در این مدت در مجموع 36 هزار قطعه سکه پیش‌فروش شد که 26 هزار با سررسید 6 ‌ماهه است.
از مجموع سکه هایی که قرار است در این دوره تحویل خریداران شود، 2 میلیون و 554 هزار قطعه باقیمانده است که تا 16 آبان ماه امسال به تدریج و براساس سررسیدها تحویل خریداران می شود.
خریداران سکه های قطعی تا 6 ماه پس از سررسید فرصت دارند با مراجعه به شعب بانک و ارایه رسید پیش خرید، سکه های خود را دریافت کنند.
بانک مرکزی ایران با هدف ساماندهی بازار ارز، از 17 بهمن ماه پارسال تا 16 اردیبهشت امسال در مجموع هفت میلیون و 600 هزار قطعه سکه پیش‌فروش کرد که تاکنون سکه های سررسید یک و سه ماهه تحویل متقاضیان شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر