کد خبر 250912

۲ عامل کاهش قیمت امروز دلار

متقاضیان خرید دلار می‌توانند این ارز را با نرخ مبادله‌ای ۳۶۹۷ تومان دریافت کنند ولی در بازار آزاد با وجود کاهش تا ۴۵۷۰ تومانی در آخرین معاملات روز گذشته، فعلا قیمت حدود ۴۶۵۰ تومان است.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ارزهای دولتی در آخرین روز معاملاتی هفته اغلب در مدار کاهشی قرار گرفتند. بانک مرکزی برای امروز(پنج‌شنبه)نرخ حدود ۲۵ ارز را نسبت به روز قبل کاهش داد. اما در تغییرات رخ داده دلار اندکی و حدود سه تومان افزایش قیمت داشته و ۳۶۹۷ تومان قیمت خورده است.

در بازار آزاد نیز قیمت‌ها در ساعات اولیه ومعاملات کمی متفاوت از روز قبل تعیین شده است. بازار ارز روز گذشته با اینکه روند خود را افزایشی شروع کرد و تا ۴۷۸۰ هم پیش رفت ولی در ادامه و تا اواخر معاملات ریزش داشت و تا ۴۵۷۰ تومان هم قیمت‌گذاری شد. نوسان دلار در یک روز و ریزش تا ۲۰۰ تومانی قیمت آن در فاصله چند ساعت در حالی رخ داد که بنابر گفته فعالان بازار میزان عرضه ارز از سوی بانک مرکزی و البته پتروشیمی‌ها قابل توجه بوده و عاملی برای کاهش قیمت دلار شده است.

اما در معاملات امروز تا حدود ساعت ۱۲، بازار با روند رو به رشد کار خود را شروع کرده و تا ۴۶۵۰ تومان فروش رفته است.

بانک مرکزی در بازار رسمی برای پوند ۵۱۲۹ و یورو ۴۵۳۱ تومان نرخ تعیین کرده است. یورو امروز در بازار آزاد حدود ۵۸۰۰ تومان قیمت خوره که بیانگر کاهش نرخ نسبت به روزهای قبل است که تا ۶۱۵۰ تومان هم پیش رفته بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر