کد خبر 207738

حذف صفرها در قدرت خرید مردم تاثیر ندارد

پورابراهیمی: حذف چهارصفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد/ با کلیات مصوبه دولت درباره حذف صفر موافقیم

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت: لایحه دولت در خصوص اصلاح قانون پولی و بانکی در صورتی که به موقع به مجلس ارسال شود در طرح بانکداری جمهوری اسلامی لحاظ می شود.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره مصوبه هیات وزیران مبنی بر تغییر واحد پول رسمی کشور و تبدیل ریال به تومان، گفت:مجلس به دلیل تاخیر دولت در ارائه لوایح بانکی، موضوع اصلاح نظام بانکی را در قالب طرح بانکداری جمهوری اسلامی پیگیری کرده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود:با تصویت کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی در کمیسیون اقتصادی، این کمیسیون وارد بررسی جزییات طرح مذکور شده و در این راستا موضوع اصلاح قانون پولی و بانکی را بررسی می کند.

پورابراهیمی داورانی افزود:دولت با تاخیر و موازی با بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی، در حال اصلاح قانون پولی و بانکی بوده و بحث تغییر واحد پولی در این راستا است.

وی ادامه داد:با وجود اینکه حذف یک صفر از پول ملی کارهای محاسباتی را تسهیل می کند، اما پیشنهاد این است با توجه به آثار روانی و تورمی در چند سال گذشته، حذف چهار صفر در دستور کار قرار گیرد؛ البته اصطلاح "تومان" نیز نسبت به "ریال" در مراودات رایج تر است.

پورابراهیمی داورانی افزود: بدیهی است لایحه دولت در خصوص اصلاح قانون پولی و بانکی بعد از ارسال به مجلس در کمیسیون اقتصادی بررسی و نهایتا باید در صحن علنی مصوب شود البته در صورتی که لایحه مذکور به موقع به مجلس ارسال شود در طرح بانکداری جمهوری اسلامی لحاظ می شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:پیش نویس لوایح بانکی دولت در اختیار کمیسیون اقتصادی مجلس و این پیش نویس در بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی لحاظ می شود.

گفتنی است در هیات وزیران لایحه اصلاح قانون پولی بانکی تصویب و واحد پول رسمی کشور، تومان و معادل ده ریال تعیین شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۲ ۱

  باحذف صفرسپرده های مردم بی ارزش میشن

 • ناشناس
  ۲ ۱

  اشتباه است اقتصاد ایران دراین شرایط بایداز هرگونه شوک دوری کند،جنبه روانی کاهش پولی ملی دراین مقطع حساس به صلاح نیست،. دانش اموخته اقتصاد

 • ناشناس
  ۴ ۱

  دقیقا پاک کردن صورت مسئله کاهش ارزش پولمونه

 • ناشناس
  ۳ ۱

  کاری اشتباه در اقتصاد ایران که شوک روانی اسیب رسان است!!

 • ناشناس
  ۵ ۰

  خيلي هنر داريد يك صفر از جلوي دلار برداريد بشه 380 تومان .