کد خبر 160358

تعطیلی طلافروشی‌های زنجان در اعتراض به بالا بودن مالیات بر ارزش افزوده

رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان از تعطیلی مغازه‌های طلافروشی این استان به دلیل بالا بودن میزان مالیات بر ارزش افزوده طلا خبر داد.

سید محمد صفایی، درباره اعتراض بازار طلا فروشان زنجان نسبت به بالا بودن مالیات بر ارزش افزوده طلا عنوان کرد: در دو روز گذشته حدود هفت - هشت مورد برگه مالیات ارزش افزوده با مبلغ ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون ابلاغ شده است که مربوط به سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ می‌شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: در پی این موضوع برخی از همکاران در بازار طلافروشان زنجان اعتراض خود را با توجه به رکود حاکم بر بازار اعلام کردند و برخی از همکاران نیز موفق به دریافت مالیات بر ارزش افزوده نشدند و مغازه‌های خود را بستند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر زنجان ادامه داد: مغازه‌های بازار طلا فروشان در زنجان تعطیل هستند اما با پیگیرهایی که با معاونت امنیت سیاسی استانداری و با مدیرکل دارایی صورت گرفت، تصمیم گرفته شد که از امروز مغازه‌ها فعالیت‌شان را انجام دهند.

صفایی اضافه کرد: اعتراض همکاران ما مربوط به شرایط فعلی بازار و رکود موجود در بازار است که روز به روز بدتر شده است و مالیات بر ارزش افزوده با رقم فعلی (۹ درصد) قابل پرداخت نیست و باید در این زمینه تعامل و همکاری لازم با اداره امور دارایی برای لحاظ کردن تخفیف در مالیات بر ارزش افزوده انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با مذاکرات انجام شده، حداکثر تخفیف برای مالیات بر ارزش افزوده طلا لحاظ شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • یک کارمند
  ۵ ۴

  مگه دوستان عزیز طلا فروش موقع فروش طلا مالیات ارزش افزوده را به روی قیمت نمی کشند و از مردم دریافت نمی کنند؟! این عزیزان این پول (مالیات ارزش افزوده) را که از مردم گرفتند به دولت بدند دیگه آخه مربوط به خودشون نبوده که سختشونه. کارمندان که حقوقشونو نگرفته مالیاتش میدن اما دوستان مالیات ارزش افزوده رو گرفتند سال 91-92 و حال باید بدن سختشون میاد. چه عدالتی تو این مملکت برقراره خدا!!

 • محمد یزدان
  ۴ ۱

  دوست کارمند عزیز مشکل این است که این مقدار مالیات از مردم گرفته نشده است که به دارایی پرداخت شود و دارایی مبلغی بیشتر از حد از طلافروشان خواسته است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سرمآیه از طلافروش، کار و هزینه وتحمل خطرات...ازطلافروش،سوداو هفت درصد،سود دولت ... نه درصد.