کد خبر 406949

جزییات افزایش و کاهش تولید کالاهای داخلی

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون عدد داروی انسانی از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه و رشد ۳۱.۹ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، برپایه این آمارها، در هشت ماهه امسال تولید پودر شوینده با افت ۸.۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۳۹۱ هزار و ۲۰۰ تن رسید.

تولید کاغذ در این مدت رشد ۶.۸ درصدی تجربه کرد و به ۶۵۶ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

در مدت یاد شده، ۴۶۱ هزار و ۲۰۰ مترمکعب نئوپان و ۸۱۸ هزار و ۸۰۰ متر مکعب فیبر تولید شد که در مقایسه با هشت ماهه پارسال به ترتیب رشد ۱۹.۹ درصدی و افزایش ۲ درصدی داشته است.

برپایه این آمارها، در این مدت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی (رشد ۳۱.۴ درصدی)، یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۰۰ تن روغن ساخته شده نباتی (رشد ۸.۵ درصدی)، ۳۴۰ هزار و ۷۰۰ تن روغن صنعتی و موتور تصفیه اول (افت ۱۹.۹ درصدی) و ۷۷ هزار و ۲۰۰ تن دوده (کاهش ۱۲.۷ درصدی) تولید شد.

رشد تولید چرم

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار فوت مربع چرم از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه است. آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲.۸ درصدی نشان می دهد.

در این مدت تولید نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی با رشد ۱.۱ درصدی به ۱۴۴ هزار و ۸۰۰ تن، تولید الیاف و تاپس پلی استر با رشد ۱۷.۶ درصدی به ۱۵۶ هزار و ۴۰۰ تن، تولید نخ پلی استر با رشد ۲۱.۹ درصدی به  ۱۹۷ هزار و ۵۰۰ تن و تولید الیاف اکریلیک با افت ۶۶.۳ درصدی به ۸۰۰ تن رسید.

برپایه این آمارها، تا پایان آبان ماه ۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار زوج پایپوش توسط کارخانجات داخلی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال یک درصد رشد داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر