کد خبر 405741

دبیر انجمن فولاد ایران مطرح کرد:

ساختارهای ۴گانه بومی سازی در زنجیره فولاد

سامانه جامع بومی سازی، یک سامانه شناسایی، ارتباطی و به هم رسانی تامین کنندگان زنجیره فولاد است که از تفاهم نامه بین انجمن فولاد و ایمیدرو و ایجاد دبیرخانه بومی سازی در مرکز تحقیقات مواد معدنی و مشارکت شرکت های بزرگ فولادی عملیاتی شده است. این سامانه به دلیل جامعیت قابل تعمیم به سایر صنایع را دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مطرح کرد: چهار ساختار اصلی را برای بومی سازی و توسعه تکنولوژی و حمایت از تامین داخلی در زنجیره فولاد تعریف و دنبال کرده ایم که با توجه به موفقیت های حاصله می تواند مدلی برای تعمیم آن به سایر صنایع کشور هم باشد.

ساختار اول کمیته بومی سازی و توسعه تکنولوژی است. این کمیته از معاونین تکنولوژی و مدیران بومی سازی و مهندسی شرکت های بزرگ زنجیره فولاد تشکیل شده که سایر ساختارهای مربوط به این حوزه را راهبری می کند.

سامانه جامع بومی سازی، یک سامانه شناسایی، ارتباطی و به هم رسانی تامین کنندگان زنجیره فولاد است که از تفاهم نامه بین انجمن و ایمیدرو و ایجاد دبیرخانه بومی سازی در مرکز تحقیقات مواد معدنی و مشارکت شرکت های بزرگ فولادی عملیاتی شده و آبان ماه امسال کار خود را آغاز کرده است. این سامانه به دلیل جامعیت درختواره مبنایی که در آن وجود دارد قابل تعمیم به سایر صنایع نیز هست.

صندوق پژوهش و فناوری فولاد نیز به توصیه ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری کلید خورده و با حمایت ایمیدرو و مشارکت شرکت های فولادی و معدنی در حال شکل گیری است. این صندوق در واقع ساختار مالی بومی سازی در زنجیره فولاد است که امیدواریم هر چه زودتر شاهد تاسیس آن باشیم.

ساختار چهارم هم جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران است که دومین دوره آن در دی ماه سال جاری برگزار می شود. در نخستین دوره این رویداد ملی  حدود ۲۲۰ موافقت نامه بین تأمین کنندگان و تولید کنندگان رد و بدل شد و شناخت خوبی از یکدیگر پیدا کردند. این نمایشگاه ۱۰ هزار بازدیدکننده داشت که عموما بازدیدکننده های حرفه ای و تخصصی بودند. حرکت تازه ای که در این جشنواره روی داد تقدیر از ۴۱ تأمین کننده برگزیده بود که در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر