کد خبر 383663

تولید فولاد ایران از ۱۷ میلیون تن گذشت

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۶.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۷.۱۸۸ میلیون تن رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد 6.4 درصدی تولید فولاد ایران در 8 ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد ایران که در 8 ماه نخست سال 2018 بالغ بر 16.153 میلیون تن گزارش شده بود در 8 ماه نخست سال جاری میلادی به 17.188 میلیون تن افزایش یافته است.

رشد بیش از 6 درصدی تولید فولاد ایران طی سال 2019 در حالی است که دولت آمریکا با خروج از توافق هسته ای تحریم ها بر اقتصاد ایران از جمله تحریم بر صنعت فولاد را بازگردانده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اوایل ماه می 2019 با صدور یک فرمان اجرایی صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد. این فرمان که 8 ماه می صادر شد درآمد صادرات صنایع فلزی ایران را هدف قرار داده است.

تولید فولاد جهان در 8 ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 4.4 درصدی داشته و به 1240 میلیون تن رسیده است.

بر اساس این گزارش در هشتمین ماه سال جاری میلادی تولید فولاد ایران 2.2 میلیون تن بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 6.7 درصدی داشته است. ایران در اوت سال قبل 2.062 میلیون تن فولاد تولید کرده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر