کد خبر 329871

پیشنهاد برای حل مشکل تامین مواد اولیه پوشاک

وزارت صنعت به واردکنندگان تضمین دهد

برای حل مشکل تامین مواد اولیه پوشاک، رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن معتقد است که وزارت صنعت‌، معدن و تجارت باید با تهیه یک دستورالعمل، تضمین کند که واردکنندگان مواد اولیه با مشکلی مواجه نخواهند شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هفته گذشته، مرحله سوم توزیع پارچه موردنیاز تولیدکنندگان پوشاک با هدایت و نظارت کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک اجرایی شد. این درحالی است که  اتحادیه صنف فروشندگان و تولیدکنندگان پوشاک تهران، بارها از وجود بحران در تامین مواد اولیه به دلیل عدم تخصیص ارز سامانه نیما به واردکنندگان مواد اولیه صحبت کرده‌ و باید دید که این کارگروه تا چه حد توانسته مشکلات تولیدکنندگان را حل کند.

در این باره، مجتبی درودیان -  رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن - با بیان این‌که فعالیت کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک، یک مُسکن موقتی برای حل مشکل تامین مواد اولیه پوشاک است،  اظهار کرد: فعالیت این کارگروه، راهکار اساسی حل مشکل تولیدکنندگان پوشاک نیست.

درودیان با اشاره به تلاش اعضای کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک، ‌ گفت: مشکل این است که تاجرانی که باید از طریق کارگروه، مواد اولیه مورد نیاز صنعت پوشاک را وارد کنند و برای فروش در اختیار این کارگروه قرار دهند، به ثبات قوانین اعتماد ندارند.

وی افزود: تاجران نگران آن هستند که در آینده، تغییرات قوانین، موانع جدیدی برای آن‌ها ایجاد کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و دوزندگان پیراهن، با اشاره به لزوم جلب اعتماد تاجران از سوی دولت، تصریح کرد: میزان مواد اولیه تولید پوشاک که تاکنون وارد کشور شده، بسیار کم است اصلا در سطح نیاز کشور نیست.

وی ادامه داد: کل پارچه‌هایی که تاکنون توسط کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک وارد شده، معادل نیاز ماهیانه یک کارخانه‌ بزرگ تولیدکننده پوشاک است.

درودیان، با اشاره به این‌که در حال حاضر که مبارزه با پوشاک قاچاق نیز در جریان است، فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان ایجاد شده است، گفت: درصورتی که مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد، می‌توانیم برای صادرات پوشاک نیز برنامه‌ریزی کنیم.

اخیرا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که از ابتدای دی‌ماه امسال، با هماهنگی دستگاه‌های مختلف، با تمام فروشندگان برندهای بدون مجوز رسمی پوشاک برخورد قاطع خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری