{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 323865

وزیر صنعت اعلام کرد:

وزیر صنعت با بیان اینکه قیمت جدید خودروهای پرفروش تا هفته آینده اعلام خواهد شد، گفت: هدف اصلی کاهش قیمت خودرو در بازار است؛ اما شرط آن افزایش تولید و عرضه است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، رضا رحمانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه سیما گفت: خودروسازان موظفند خودروهایی که با قیمت قطعی فروخته اند با همان قیمت واگذار کنند.

وی با اشاره به مصوبه فروش خودرو بر اساس حاشیه بازار گفت: هدف اصلی از این مصوبه پایین آوردن قیمت خودرو در بازار است؛ البتهشرط اینگونه فروش خودرو افزایش تولید و عرضه آنهاست.

وزیر صنعت گفت: دو خودروساز اصلی کشور، تنها مجوز پیش فروش ۳۰ درصد از ظرفیت تولیدشان را دریافت کرده اند؛ اما باید گفت که دو علت اصلی بدقولی خودروسازان در عمل به تعهداتشان، مشکلات ورود قطعات از خارج و کاهش تولید خودرو بود.

وی با اشاره به بازار ۷۰ هزار میلیارد تومانی خودرو در کشور گفت: ۵۰۰ هزار نفر در ۲ هزار واحد صنعتی قطعه ساز در ۱۵ استان کشور در این صنعت مشغول به کار هستند؛ این در حالی است که چند ماه پیش تولید خودرو در کشور به شدت کاهش یافته بود و در وضعیت خطرناکی بودیم؛ اما اکنون روند نزولی تولید خودرو کاهش یافته و شاهد افزایش تولید هستیم.

رحمانی با اشاره به وجود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرک گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی این خودروها به زودی ترخیص می شود و به دست خریداران و مصرف کنندگان خواهد رسید؛ پس تأثیر کاهش نرخ ارز در آینده خودش را نشان خواهد داد.

وی گفت: هیچ دلیلی برای افزایش قیمت کالاهای اساسی که با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دلار به کشور وارد می شوند وجود ندارد؛ در تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم اما مشکل اساسی در شبکه توزیع است که این کالاها به دست مردم نمی رسد و رضایتمندی عمومی در این زمینه وجود ندارد.

رحمانی با بیان اینکه در فرآیند توزیع کالاهای اساسی بازنگری کرده ایم؛ به تشدید کنترل ها و نظارت ها در بازار اشاره کرد و افزود: در هشت ماهه اول امسال بیش از ۲ میلیون بازرسی در سراسر کشور صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه نظام جدید توزیع اقلام اساسی یارانه ای به زودی اعلام و اجرایی خواهد شد،به نوسانات اخیر در بازار مرغ اشاره داشت و افزود: برای تنظیم این بازار وزارت جهاد کشاورزی اقدام به عرضه ذخایر موجود در انبارها کرد و از صادرات مرغ جلوگیری شد.

وی گفت: اعضای ستاد تنظیم بازار پس از شنیدن توجیهات تولید کنندگان شیر با افزایش قیمت شیر خام به شرط تأمین شیر واحدهای تولیدی موافقت کردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: روند افزایش قیمت ها در برخی کالاها متوقف شده و در برخی کالاها نیز شاهد کاهش قیمت ها هستیم.

رحمانی گفت: با ثبت سفارش های جدیدی که برای واردات گوشی های تلفن همراه صورت گرفته و با ورود این گوشی ها به بازار، شاهد روند کاهشی قیمت گوشی تلفن همراه تا شب عید خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: امسال اقدامات خوبی برای تقویت صادرات شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه اکنون مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه ۱۰ میلیارد دلار است گفت: در سفر رئیس جمهور به ترکیه توافق شد تا این مبادلات به ۳۰ میلیارد دلار برسد.

وی افزود: به ازای هر یک میلیارد دلار افزایش صادرات ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد خواهد شد.

ارسال نظر

 • علی
  ۵ ۰

  بابا جان من برج یک مبلغ 16 میلیون دادم ایران خودرو تحویل خودرو برج شش بوده نه زمانی که پول بهشون دادم نه زمانی که تحویل خودرو بوده ایران خودرو تحریم نبوده و دلار هم 4200 تومان بوده پس چرا الان که برج 10 هست خودرو رو به من تحویل نمیدهد و اعلام میکنه که هفته دیگه با نرخ جدید برای شما دعوتنامه میاد این دزدی تو روز روشن نیست اینکه ماشین رو تحویل نمی دهم تا نرخ جدید اعلام بشه بعد به شما میفروشم

  • ناشناس
   ۴ ۰

   شما تنها نیستید خیلی ها مشکل شما رو دارن یکیش من هیچ کاری هم از دست ما بر نمیاد به همه جا رفتم کسی هم پاسخ نمیده فقط حمایت از خودرو ساز نمیدونم اینقدر حمایت کردن تو این چهل سال به کجا رسیده خودرو ساری ما

 • Www
  ۱ ۰

  هرگونه افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته خلاف قانون و شرع و انسانیت است.
  من هم یه پ... تحویل شهریور دارم که تا الان حتی دعوتنامه هم نیومده! اگه بخان گرون کنن حتما شکایت میکنم و به بقیه هم که چنین شرایطی دارن توصیه میکنم حتما شکایت کنن به وزارت صنعت و سازمان حمایت و اعتراض به دفتر مرکزی خودروساز و درنهایت دیوان عدالت. معنی نداره خودروساز هم باتاخیر تحویل بده و هم گرانتر!!! هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمیفته.
  قانون گریزی و بی احترامی به هزاران مشتری تا کی میخاد ادامه پیدا کنه!؟
  اگه قرارداد به قیمت روز هم باشه یعنی قیمت روز موعد تحویل مقرر در قرارداد مثلا مرداد؛ شهریور و مهر و....؛ نه هر تاریخی که خودروساز عشقش کشید!
  امیدوارم مسیولین حقوق مشتریان ر محترم بشمرن و از حقوق مردم قاطعانه دفاع کنن. متاسفانه ماهها حقوق هزاران نفر داره ضایع میشه و هیچ کس درعمل کاری نمیکنه و اکثر صحبت ها به نفع خودروسازه که درواقع ظالم و بدعهد و قانون گریزه!!!!!! مگه میشه خودروساز هم با تاخیر چند ماهه تحویل بده و بی احترامی کنه به هزاران نفر و قانون گریزی کنه؛ احتکار کنه؛ یه کلمه عذرخواهی هم نکنه؛ تازه بیاد پاداش هم بگیره و گرونتر هم صورتحساب بده!!!!!!!
  مسیولین محترم جلوی تضییع حقوق مشتریان ر بگیرن و از معطل شدن وقت هزاران نفر در دادگاه برای شکایت و اعتراض گسترده جلوگیری کنن چون وقتی مردم ببینن حقشون داره ضایع میشه حتما اعتراض و شکایت میکنن

 • یکی از مردم
  ۰ ۰

  چرا خودروسازان قانون گریزی میکنند و خودروی مردمو تحویل نمیدن؟! موعد تحویل خودروی هزاران مشتری گذشته. بی قانونی و بدعهدی تا کی میخاد ادامه پیدا کنه. از مسیولین محترم انتظار داریم با خودروساز قاطعتر برخورد کنن و از حقوق مردم قاطعتر دفاع کنن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری