{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322516

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این‌که نگران مسائل مربوط به تحریم نیستیم، گفت: از اتحادیه اروپا انتظار داریم مانند هواپیماهای ATR مجوز تمدید اوفک برای تحویل هواپیماهای ایرباس به ایران ایر را دریافت کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، فرزانه شرفبافی در نشست خبری با اشاره به این‌که در حال برنامه‌ریزی پروازها در مسائل مربوط به تحریم‌ها هستیم، اظهار کرد: آمریکا ناجوانمردانه هما را در لیست تحریم قرار داده، آنها حتی هواپیماهای زمینگیر و متلاشی شده ما را  تحریم کرده‌اند.

وی با بیان این‌که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند که جلو همکاری با هما را بگیرند، افزود: با وجود اعمال تحریم‌ها از روش‌های مختلف برای انجام پروازها به اروپا استفاده کرده‌ایم.

وی با یادآوری این‌که سه قرارداد بزرگ برای خرید هواپیما در دوره برجام امضا کردیم، تصریح کرد: بر این اسسا 16 فروند هواپیما شامل سه فروند ایرباس و 13 فروند ای تی آر وارد کشور شد.

مدیرعامل ایران ایر با اشاره به این‌که 5 فروند واپیمای ای تی آر با تمدید مجوز اوفک تحویل هما شد، گفت: از این هواپیماها برای پروازهای داخلی و خارجی (باکو)  استفاده می‌شود.

شرفبافی با بیان این‌که از هیچکدام از قراردادهای خرید هواپیما کوتاه نیامده‌ایم و دست بالا را داریم، اظهار کرد: از اتحادیه اروپا انتظار داریم مانند ATR ها تمدید مجوز اوفک هواپیماهای ایرباس را از آمریکا بگیرد.

وی در بخش پرسش و پاسخ نشست خبری نیز در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم مبنی بر این‌که در سال جدید برای پرداخت حقوق پرسنل هما از زیرمجموعه‌های وزارت راه استقراض کرده‌اید، گفت: برای پرداخت حقوق دیماه سال گذشته 20 میلیارد تومان از سازمان بنادر و دریانوردی استقراض و همان سال هم آنرا تسویه کردیم. این استقراض مجوز وزیر وقت را داشت.

وی درباره صندوق بازنشستگی هما نیز افزود: مطابق دستور معاون رئریس جمهوری باید تمام صندوق‌های بازنشستگی تجمیع شوند و ما هم در هما همین تکلیف را داریم و در بودجه سال 98 این تقاضا را داشته‌ایم. امیدواریم مجلس این موضوع را تصویب کند تا وضعیت پرداخت حقوق بازنشستگان مشخص شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری