کد خبر 320454

واکنش وزیر صنعت به گرانی خودرو: غیرقانونی نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره افزایش قیمت خودروهای ایران‌خودرو گفت: نمی‌شود گفت ایران‌خودرو کار غیرقانونی کرده، ولی باید سازمان حمایت اظهارنظر کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به افزایش قیمت خودروهای ایران خودرو گفت: نمی‌شود گفت ایران خودرو کار غیرقانونی کرده، ولی باید سازمان حمایت اظهارنظر کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رضا رحمانی ظهر امروز در حاشیه سفر خود در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با افزایش قیمت خودروی تعدادی از محصولات شرکت ایران خودرو اظهار داشت: نمی‌شود این قیمت‌گذاری را غیرقانونی دانست، اما در بحث خودرو، سازمان حمایت مسؤول است و خودشان باید توضیح بدهند.

وی افزود: بخشی از خودروها مشمول قیمت‌گذاری شورای رقابت بوده‌اند که دولت در آن ورود دارد اما بخشی که خارج از مصوبه شورای رقابت است، فرایندی دارد و آنالیز قیمت را سازمان حمایت می‌گیرد و بررسی کارشناسی می‌کند و قیمت‌هایی هم که ایران خودرو اعلام کرده، خارج از شمول قیمت‌گذاری است.

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: اگر تحریم در بخش‌هایی محدودیت ایجاد کرده، اما در جاهایی هم فرصت‌هایی برای کشور فراهم‌کرده است؛ به طور مثال افزایش نرخ ارز، صادرات را به خصوص در تولید پوشاک و لوازم خانگی توجیه‌پذیرتر کرده است.

گفتنی است، پیش از این سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزایش قیمت تعدادی از محصولات شرکت ایران خودرو را غیرقانونی و گران فروشی خوانده و گفته بود: براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، هرگونه افزایش قیمتی باید از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان اعلام شود و چون هنوز نرخ رسمی از سوی این سازمان اعلام نشده است، هرگونه افزایش قیمت گران فروشی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۳ ۱

  بابا اینم عوض کنید هرکی میاد از قبلی بدتره یه وزیر مردم دار و خداترس بیارید مجلس هم به کی رای داده

 • ناشناس
  ۱۳ ۱

  خدا لعنت کنه هم تو رو هم ایران خودرو هم سازمان مثلا حمایت رو

 • they
  ۱۰ ۲

  خودروساز خجالت نمیکشه ماشین ما را بعد 3 ماه نمیده؟! یه پراید تحویل شهریور هنوز دعوتنامشو ندادن!!!! این کلاهبرداریه! نمیدونم شما خودروساز هستید یا بنگاه شیادی و مال مردم خوری؟/!!! حالا میخاید گرون هم کنید؟! واقعا بی شرمی شما حد و مرزی نداره!!!!!!!!!!

 • محمد
  ۲ ۲

  کجای دنیا خودرو را نرخ میگذارند؟ به گفته خود مدیر عامل ایران خودرو این شرکت ۲۰ هزار میلیارد بدهکار است باید مثل هفت تپه ورشکت شود بعد چه کنم چه کنم کنیم.
  چرا دولت و جامعه باید برای پایین آوردن قیمت خودرو باید سوبسید از جیب بپردازند؟

 • موعد تحویل خودرو گذشته
  ۳ ۰

  چرا دعوتنامه ها را ارسال نمیکنید؟! خودروساز هم انقد بی نظم و بی مسئولیت و قانون گریز!! نمیدونم واقعا اینا خودروسازن یا بنگاه کلاهبرداری و شیادی؟!!!!
  به هرحال همه هوشیار باشید؛ دعوتنامه هایی که موعد تحویلشون گذشته؛ نباید شامل افزایش قیمت بشن وگرنه عملی غیر قانونی و غیر شرعیه.
  معنی نداره هم دیر تحویل بدن هم گرانتر!!!
  اگه عملی غیر قانونی انجام بده خودروساز؛ باید منتظر عواقب سنگینی از جمله شکایت و اعتراض گسترده صدها و هزاران مشتری باشه.

 • با انصاف باشیم
  ۲ ۰

  بله؛ هرگونه افزایش قیمت برای خودروهای موعد تحویل گذشته خلاف قانون و شرعه.
  مگه میشه خودروساز هم با تاخیر تحویل بده و هم گرونتر؟!!!! کجای دنیا اینطوره؟؟؟!!! بر طبق چه قانونی تاحالا دعوتنامه های ما ر ندادن؟!! به چه حقی؟؟؟ دعوتنامه پراید111 تحویل شهرریور ر هنوز دعوتنامه هم ندادن!!!!! تقصیر کیه؟ مقصر اصلی خودروسازه و باید تاوانش ر بده؛ نه اینکه حق مشتری ر ضایع کنن!!!! نهادهای نظارتی؛ مسئولین یه کاری واسه مردم بکنید حداقل دوتا دعا پشت سرتون باشه!