کد خبر 295629

حل مشکل تامین ارز ایرلاین‌ها از سامانه نیما

با اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و با انجام موافقت‌های لازم از سوی بانک مرکزی، مشکل ایرلاین‌ها در دریافت ارز مورد نیازشان حل خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پس از اجرایی شدن بسته جدید ارزی، بنا شد ایرلاین‌ها به جای دلار ۴۲۰۰ تومانی، ارز خود را در سامانه نیما و با نرخ حدود ۸۰۰۰ تومان دریافت کنند؛ موضوعی که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی معتقد است هنوز به مرحله اجرا و عمل نرسیده است.

اسعدی سامانی در این باره گفت که با وجود پیگیری‌های انجام شده ایرلاین‌ها هنوز مشکلاتی برای دریافت ارز خود دارند و در شرایطی که نرخ دلار در حال حاضر دو برابر شده و این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده، قطعا تامین ارز مورد نیاز یک اولویت جدی به شمار می‌رود.

به گفته وی، در جریان دیدار اخیر مسئولان شرکت‌های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی این موضوع نیز بررسی شد و سازمان وعده داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این مشکل حل شود.

به دنبال برگزاری این جلسه حالا سازمان هواپیمایی نیز وعده داده که مشکلات موجود در این زمینه حل شود و ایرلاین‌ها ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی، در این رابطه اعلام کرده با مذاکرات ومکاتبات مفصل و ارائه نظرات کارشناسی توسط سازمان هواپیمایی به بانک مرکزی، با تامین ارز مورد نیاز شرکت های هواپیمایی از طریق سامانه نیما موافقت شد.

به گفته وی، شرکت‌های هواپیمایی در کنار تامین نیازهایشان تعهد داده‌اند که قیمت‌ها را به تعادل رسانده و در صورت برخورد با هرگونه تخلف، جزییات مربوط به آن را برای برخورد با متخلفان به سازمان ارائه کنند.

این سازمان از مسافران نیز خواسته در صورت برخورد با هرگونه تخلفی با مراجعه به سایت این سازمان اطلاعات خود را برای نظارت و برخورد احتمالی ارائه دهند.

 از چند از روز قبل و به دنبال اجرای سیاست‌های جدید ارزی نرخ پروازهای داخلی به شکل قابل توجهی افزایش یافته بود. روز گذشته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد که با موافقت‌های صورت گرفته نرخ بلیت مسیرهای داخلی تعیین شده و تا پایان شهریور بدون کمترین تغییری اعمال می شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر