کد خبر 266097

ارزان‌فروشی سیمان برای جلوگیری از ورشکستگی

یک کارشناس سیمان با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا سیمان زیر ۴۰ دلار به فروش نمی رسد، گفت: در ایران تولیدکننده مجبور است به دلیل مازاد تولید سیمان را حدود ۲۰ دلار بفروشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی‌محمد بُد با اشاره به اینکه میزان مصرف سیمان در سال گذشته حدود 3 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: البته با وجود این میزان رشد مصرف، آمارها نشان می دهد که مازاد تولید سیمان در سال گذشته 15 تا 18 میلیون تن بوده است.

وی با اعلام اینکه واحدهای تولیدی برای زنده ماندن و فعالیت مجبور به ارزان فروشی شده اند، افزود: همین ارزان فروشی واحدهای تولیدی باعث شده تا در بازارهای صادراتی از جمله عراق همچنان سهم خود حفظ کنیم اما تا کی واحدها می توانند ارزان‌فروشی کنند؟ دولت باید در این رابطه مساعدت لازم را انجام دهد تا قیمت تمام‌شده کالا برای تولیدکننده گران تمام نشود.

این کارشناس سیمان اضافه کرد: در هیچ کجای دنیا سیمان زیر 40 دلار به فروش نمی رسد، اما در ایران تولیدکننده مجبور است به دلیل مازاد تولید سیمان را حدود 20 دلار بفروشد.

بُد بر لزوم استقرار زیر ساخت برای حمل و نقل سیمان اشاره کرد و گفت: اگر با همکاری راه آهن زیر ساخت حمل و نقل سیمان فراهم شود بخشی از مشکلات تولیدکنندگان این حوزه برطرف می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چقدر طماع هستید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سیمان مازاد چرا تولید میکنن که مجبور باشن ارزون بفرشن؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دلمون سوخت. چقدر بی چاره اید شما.