کد خبر 250259

۶۰ درصد معادن کشور فعال است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر پایه آمارهای این وزارتخانه، ۶۰ درصد از ۱۰ هزار معدن دارای پروانه کشور فعال است و ۹۲ درصد معادن نیز در مقیاس کوچک محسوب می شوند.

'مهدی کرباسیان'  پیش از امضای تفاهمنامه های همکاری احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در این وزارتخانه افزود: بیشتر معادن کشور در مناطق محروم و نیازمند واقع شده است و می تواند اشتغال و توسعه را فراهم سازد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی اطمینان داد اشتغالزایی و رونق اقتصادی در مناطقی که معادن کوچک مقیاس فعال شوند، تحقق می یابد و گفت: می توان از بودجه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری اشتغالزایی در نقاط محروم، سهم ۱۰ درصدی را به معادن کوچک اختصاص داد.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: اگر از صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی حمایت شود، طرح فعال سازی معادن کوچک به موفقیت می رسد.

وی تجمیع معادن کوچک را در فراهم سازی زیرساخت مورد نیاز آنها مهم دانست و تصریح کرد: توسعه اکتشاف، ارتقای معدنکاری و رشد تولید با همکاری همه فعالان این عرصه اعم از دولت به عنوان پشتیبانی کننده و تشکل های فعال در این عرصه محقق می شود.

کرباسیان خاطرنشان ساخت: بازار پرنوسان بین المللی نیز بر روند بهره برداری از معادن نقش موثری دارد، به گونه ای که امروز رونق و رکود معادن تحت تاثیر این شرایط قرار می گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد تفاهمنامه های امضا شده در فعال سازی بخش خصوصی در چرخه های تولید مواد معدنی و شتاب بخشی به روند بهره برداری از معادن کوچک نقش موثری داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری