کد خبر 497324

درایت پولاد مردان ذوب آهن موجب دلگرمی هم‌میهنان در عرصه فولاد شد

غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در پیامی به مناسبت سالگرد عقد قرارداد تاسیس کارخانه و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان گفت: مهندسان ایرانی با درایت، هوش بالا و حمایت معنوی مدیرعامل، هیات مدیره ذوب آهن اصفهان موجب خوشحالی و دلگرمی هم میهنان عزیزمان، امیدواری مقامات کشوری و اقتدار ایران سر بلند را در عرصه های جهانی شدند تا همگان بدانند می توان با اتکا به دانش داخلی سنگر تولید را در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه حفظ کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ متن کامل این پیام به شرح ذیل است؛

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

برادر ارجمند جناب آقای مهندس منصور یزدی زاده

مدیرعامل محترم شرکت ذوب آهن اصفهان

سلام علیکم؛

"روزی آرزوی هر ایرانی داشتن یک کارخانه به عظمت ذوب آهن بود و امروز به نیابت از آن روزگارایرانیان به وجود ذوب آهن افتخار می کنند."

بی‌گمان در عرصه‌‌ی جنگ اقتصادی کسب موفقیت‌های بی‌بدیل کارکنان و کارگران ذوب آهن اصفهان طی چندین سال گذشته در بخش‌های مختلف نشانه‌ای آشکار و مصداقی بارز از توسعه ، پیشرفت و تلاش صادقانه فرزندان برومند این سرزمین است. ذوب آهن اصفهان امروز افتخار ایرانیان به شمار می آید و بنده به عنوان نماینده خانواده بزرگ صدر تامین وظیفه خود می دانم سالگرد احداث کارخانه ذوب آهن اصفهان را به همه همکارانم در شرکت ذوب آهن و همچنین تمامی فعالان عرصه فولاد و صنعتگران پرتلاش تبریک گفته و از خداوند متعال توفیق روز افزون و موفقیت در سایه عنایت حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله و تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب را مسئلت نمایم.   

  چندی پیش نیز بر روی خروجی رسانه های ملی، خبر تعمیرات اساسی و راه اندازی کوره بلند شماره یک "ذوب آهن اصفهان" درج شد که نشان از توانمندی جوانان عزیز ایران اسلامی دارد. پنج سال کوشش شبانه روزی مهندسان ایرانی در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید نامگذاری گردید به ثمر نشست و منجر به اقدامی شد که پیشتر کشور های صاحب نام از ارائه خدمات و تکنولوژی به صنعت ایران خودداری می کردند. مهندسان ایرانی با درایت، هوش بالا و حمایت معنوی مدیرعامل، هیات مدیره ذوب آهن اصفهان موجب خوشحالی و دلگرمی هم میهنان عزیزمان، امیدواری مقامات کشوری و اقتدار ایران سر بلند در عرصه های جهانی گردیدند تا همگان بدانند می توان با اتکا به دانش داخلی سنگر تولید را در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه حفظ کرد.

       اینجانب سرتعظیم در برابر مهندسان و کارگران آن مجموعه معظم و زحمتکش فرود می آورم و امید دارم با برنامه ریزی مناسب و بهره برداری کامل از ظرفیت این کوره و تامین مواد اولیه مورد نیاز آن با حمایت نهادهای مربوطه، شاهد افزایش تولید و صادرات فولاد کشور بیش از پیش باشیم. همچنین به عنوان سرباز صنعت ایران، صادرات اولین محموله ریل تولیدی را به کشور افغانستان که گام مهمی در توسعه صادرات این محصول پس از ثبیت کیفیت در بازار داخلی است را تبریک می گویم و به نمایندگی از مجموعه صدرتامین خطاب به فعالان این حوزه می گویم بنده و همکارانم از هیچ اقدامی در راستای شکوفایی، نوآوری و صادرات دریغ نخواهیم کرد. در پایان از خداوند یکتا برای شما عزیزان که در سنگر صنعت مشغول به خدمت هستید آرزوی توفیق روز افزون و سلامتی دارم. همچنین برای شرکت بزرگ "ذوب آهن اصفهان" که به عنوان پدر صنعت فولاد ایران بشمار می آید در بازارهای داخلی و بین المللی موفقیت و پیشرفت خواستارم.

 غلام رضا سلیمانی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین

منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت:

ایران با ذوب آهن اصفهان به جمع تولید کنندگان آهن و فولاد پیوست

«عصر آهن و فولاد در ایران آغاز شد» تیتر روزنامه اطلاعات بعد از قرارداد تاسیس ذوب آهن در 23 دی ماه 1344، به خوبی نشانگر اهمیت این روز در تاریخ صنعت کشور است.

تاسیس ذوب آهن اصفهان از منظر بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران اقتصاد و صنعت کشور، نقطه عطفی در حرکت ایران به سمت صنعتی شدن است چرا که این مجتمع عظیم صنعتی نه تنها رویای ایرانیان برای دست‌یابی به صنعت فولاد را محقق ساخت، بلکه زمینه ساز شکل گیری سایر واحدهای فولادی شد و در تولد و رشد دیگر صنایع نیز موثر بود. تربیت 100 هزار مدیر، مهندس و کارگر ماهر در این دوران، چالش کمبود نیروی انسانی ماهر در دهه 40 و 50 را پوشش داد تا صنایع پس از ذوب آهن به لحاظ منابع انسانی با مشکل عمده‌ای مواجه نباشند. تاثیر ذوب‌آهن در راه اندازی معادن و توسعه زیرساخت های صنعت فولاد کم اهمیت از تربیت نیروی انسانی نبود و عملاً امکان شکل گیری واحدهای فولادی جدید را فراهم آورد، کارخانه هایی که در تاسیس، توسعه و حتی مدیریت امروز آن‌ها شاهد حضور پر رنگ ذوب آهنی‌ها هستیم.

ذوب آهن اصفهان هم اکنون با شرکت های زیر مجموعه میزبان حدود 17 هزار نفر پرسنل است و معیشت کارگران معادن زغال سنگ ایران نیز از این کارخانه عظیم تأمین می شود. کارخانه‌ای که همچون مادری بخشنده هر آنچه در توان داشت برای طراحی، ساخت و توسعه صنایع مختلف مانند مجتمع فولاد مبارکه، خوزستان، خراسان، قروه، یزد و... در سراسر این مرز پر گهر به کار گرفت تا همه در کنار همدیگر طعم شیرین رشد و بالندگی را بچشند و معیشت ایران و ایرانی را رونق بخشند.

ذوب آهن اصفهان که تلاشگران آن در پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش مردم علیه رژیم ستم شاهی فعالیت نمودند، در سالهای دفاع مقدس نیز با اعزام نیرو به جبهه، پشتیبانی از جنگ با ساخت قطعات و تجهیزات و همچنین تقدیم 287 شهید، حضور جانانه ای در این پیکار حق علیه باطل داشت و تا همیشه نماد ایثارگری در خانواده صنعت کشور شد.

در کنار این دستاوردها ، ذوب آهن اصفهان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، خدمات بسیاری را همچون احداث بزرگراه ذوب آهن، تاسیس فولادشهر، ایجاد 16 هزار و پانصد هکتار فضای سبز دست کاشت، ساخت ورزشگاه بزرگ فولادشهر، بیمارستان شهید مطهری و... را به جامعه ارائه نموده است لذا به جرأت می توان گفت هیچ صنعتی مانند ذوب آهن اصفهان در اجتماع ریشه دار نیست.

ذوب آهن اصفهان در تاریخ سراسر افتخار خود، علاوه بر نقشی که در شکل گیری فرهنگ صنعتی کشور و راه اندازی سایر صنایع داشته، دستاوردهای چشمگیری حاصل کرده است که از جمله مهمترین آن ها می‌توان به تولید ریل اشاره کرد. در این راستا تولید شمش ریل و انواع ریل مورد نیاز کشور مطابق استانداردهای جهانی با گرید 60E1 که تنها شش کشور دنیا قادر به تولید آن هستند صورت گرفت که نقش مهمی در توسعه زیرساخت حمل و نقل کشور دارد. تولید محصولات جدید نظیر آرک معدن، ورق سازه های فولادی، تیرآهن بال پهن، ریل مترو، ریل زبانه سوزن و .... کسب عنوان صادر کننده ممتاز، نمونه ملی و استانی طی هشت سال و واحد نمونه استاندارد طی سال‌های متمادی،دریافت لوح حمایت از حقوق مصرف کنندگان طی سال‌های مختلف، کسب گواهینامه صادرات محصولات به اروپا، کسب استاندارد ملی تولید ریل و ... بخشی از دیگر دستاوردهای این شرکت محسوب می‌شود.

در پایان از همه تلاشگرانی که طی گذشت بیش از نیم قرن از عمر این صنعت نقش آفرین بودند چه آن های که اکنون در بین ما نیستند (روح‌شان قرین رحمت پروردگار)، چه آن های که در جای جای ایران زمین منشأ تولید و توسعه سایر صنایع هستند و تلاشگرانی که امروز در این صنعت عظیم برای رونق تولید و شکوفایی بیش از پیش آن تلاش می کنند تشکر و قدردانی می‌نمایم. امید است که با هم افزایی و همدلی و بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی روز بتوانیم میراث دار خوبی برای آیندگان باشیم و صنعت کشور را بر ریل تولید و توسعه قرار دهیم.

منصور یزدی زاده

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان

 ۲۳ دی‌ماه، سالگرد عقد قرارداد تاسیس کارخانه و راه اندازی مجدد کوره‌بلند شماره یک ذوب‌آهن اصفهان گرامی باد.

حجم ویدیو: 1.37M | مدت زمان ویدیو: 00:00:25
بیشتر بخوانید
ارسال نظر