کد خبر 471205

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

️شکستن رکورد تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون در شهریورماه

«اردشیر سعدمحمدی» با بیان این‌که در راستای تحقق شعار جهش تولید مجتمع مس سونگون موفق شد در شهریورماه امسال با همت پرسنل زحمتکش، عملکردی درخشان و رکوردی تاریخی را در تولید کنسانتره مس به ثبت برساند گفت: کارخانه تغلیظ مس سونگون در شهریورماه سال‌جاری موفق شد به رکورد تولید ۳۱.۷۰۱تن کنسانتره دست یابد که ۱۲.۳درصد از برنامه پیش‌بینی بالاتر بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت مس با اشاره به این‌که این رکورد نسبت به رکورد قبلی (30.423 تن در خرداد 97) 4 درصد رشد نشان می‌دهد، افزود: مقدار بازیابی کارخانجات نیز در سال جاری به بالای 90 درصد رسیده که از ابتدای راه‌اندازی کارخانجات تغلیظ سونگون رکوردی تاریخی محسوب می‌شود.

سعدمحمدی ادامه داد: همچنین با وجود رشد تولید، مصرف حامل‌های انرژی آب و برق با روندی معکوس در شهریورماه همراه بوده، به‌طوری‌که به‌ازای هر تن خوراک ورودی کارخانه‌ها، میزان آب خام 27 درصد و برق 15 درصد نسبت به برنامه کاهش مصرف داشته است.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که به‌رغم شیوع ویروس کرونا در کشور دردر شش‌ماهه نخست سال جاری عملکرد بسیار خوبی در مجتمع مس سونگون به ثبت رسیده است، گفت: در این مجتمع 166.873 تن کنسانتره مس با 40.189 تن مس محتوی تولیدشده که بیش از 2 درصد بالاتر از برنامه پیش‌بینی بوده است. همچنین در کارخانه تغلیظ مولیبدن مجتمع مس سونگون رکورد خیره‌کننده تولید 1148 تن کنسانتره مولیبدن در طول این شش‌ماه به ثبت رسیده که 20 درصد نسبت به برنامه پیش‌بینی رشد داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر