عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

دولت تا پایان عمرش باید مشغول تشکیل وزارت بازرگانی باشد!

عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس به بیان توضیحاتی درباره جمع‌آوری نامه مسکوت ماندن لایحه تشکیل وزارت بازرگانی پرداخت.

دولت تا پایان عمرش باید مشغول تشکیل وزارت بازرگانی باشد!

به گزارش اقتصادآنلاین؛ احمد حسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره روند تصویب لایحه وزارت بازرگانی و نیازمند جلب دو سوم آرا نمایندگان مجلس برای این لایحه گفت: بر اساس جمع بندی و بررسی که داشتیم نامه مسکوت ماندن لایحه وزارت بازرگانی را جمع کردیم و تقدیم هیات رئیسه کردیم. در شرایط فعلی، تشکیل وزارت بازرگانی نیازمند طی یک روند طولانی است و اگر دولت بخواهد سریعا به مشکلاتی که هدف از تشکیل این وزارت خانه اعلام کرده، رسیدگی کند اصلا امکان پذیر نیست.

وی در ادامه بیان کرد: با فرض اینکه وزارت بازرگانی تشکیل شود، این دولت تا پایان عمر خود باید درگیر تفکیک و جابجایی و مسائل مرتبط با آن باشد. نکته دوم اینکه وزارت صمت و وزیر صمت فعلی که تازه منصوب شده با این موضوع مخالف هستند و آن را کارشناسی شده نمی‌دانند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزیر صمت نگران تشکیل وزارت بازرگانی و تفکیک آن از وزارت صمت است، توضیح داد: آنچه که مدنظر دولت بود، تشکیل سازمان بود، ولی بعدا که از مجلس رای مثبت نگرفت به سمت تشکیل وزارتخانه رفت.

فلاحی افزود: تشکیل وزارت بازرگانی نیازمند یک کار سنگین و پخته است زیرا برخی سازمان‌ها باید به آن ملحق شوند و از چندین وزارتخانه باید نهادهایی را به آن ملحق کنیم که یک وزارتخانه مجزا تشکیل دهیم تا بتواند امور وزارت بازرگانی را پیش ببرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در کنار اینها روند تشکیل وزارت بازرگانی به عمر این دولت کفاف نمی‌دهد و ممکن است دوران این دولت تمام شود و فقط مشغول تشکیل یک وزارتخانه جدید شود و صرفا وقتش گرفته شود و هدف بهبود معیشت مردم  محقق نمی‌شود.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: اگر همین روند را با مدیریت صحیح‌تر و دقیق‌تر و پیگری‌ها و نظارت‌های جدی‌تر داشته باشیم ثمره بهتری از تفکیک خواهد داشت. به عنوان مثال وقتی در داخل کشور در محرم گرفتار تامین گوشت سفید و قرمز هستیم باید همزمان نهادهای دیگر هم نظارت کنند که بارهای ما در گمرگات گرفتار ترخیص نباشند که به فساد کشیده شوند.

به اعتقاد این مقام مسئول، مشکلات تولید و تنظیم بازار صرفا با تشکیل وزارتخانه حل نمی‌شود و باید مدیریت‌های ما دقیق‌تر، میدانی‌تر و کاربردی‌تر شود.

فلاحی بیان کرد: نامه مسکوت ماندن لایحه وزارت بازرگانی اگر توسط هیات رئیسه اعلام وصول نشود به نتیجه نمی‌رسد.

ارسال نظر
ارسال نظر
  • مدیر و تاجر
    ۰

    خاک بر سر من که بیسوادی مثل ت رای دادم ...!