ورود سنگین پول از همسایه شرقی / افغان‌ها ۱۵۰ میلیون دلار در ایران سرمایه‌گذاری کردند

مشاور نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان اظهارداشت افغان‌ها طی چهارماه گذشته در ایران ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده‌اند.

ورود سنگین پول از همسایه شرقی / افغان‌ها ۱۵۰ میلیون دلار در ایران سرمایه‌گذاری کردند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، «محمد مهدی جوانمرد قصاب» مشاور نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و رایزن سابق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان گفت در چهار ماه اول سال، افغان‌ها حدود ۱۵۰ میلیون دلار در ایران سرمایه‌گذاری کردند.

وی افزود سرمایه گذاری‌ افغان‌ها در ایران هرچند کوچک، اما از نظر تعداد قابل توجه است.

بر اساس گزارش‌ها، سال گذشته افغان‌ها بزرگترین سرمایه‌گذاران خارجی در ایران بودند. فرایند تزریق نقدینگی از سوی افغان‌ها به اقتصاد ایران از نظر تعداد و ارزش، افزایش چشمگیری داشته است.

بر همین اساس، با توجه به افزایش میزان سرمایه‌گذاری افغان‌ها در ایران، چهارشنبه گذشته نخستین جلسه کمیته تسهیل و رفع موانع تولید سرمایه گذاران افغان در ایران در دفتر نمایندگی ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان، با حضور همه دستگاه‌های مسئول جمهوری اسلامی برگزار شد.

جوانمرد قصاب گفت: هدف، تسهیل جذب سرمایه گذاران افغان در ایران به همراه رفع موانع آن‌ها و همچنین حمایت از سرمایه گذاران ایرانی است که در افغانستان در ابعاد تجاری، امنیتی و قضایی مشغول به کار هستند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
ارسال نظر