مکانیزه شدن فروش قنادان توسط نرم‌ افزار هلو

کارگاه بررسی چالش‌های مالی و سیستم مکانیزه فروش قنادی‌ها با هدف راه کارهایی با منظوره مکانیزه کردن فرآیند مرتبط با صنعت تولید نان و شیرینی و آجیل خشکبار، به واسطه همکاری مشترک اتحادیه قنادان و شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو امروز در محل اتحادیه قنادان شهر تهران برگزار شد.

مکانیزه شدن فروش قنادان توسط نرم‌ افزار هلو

به گزارش اقتصاد آنلاین، در این همایش علی بهره‌مند، رییس اتحادیه صنف قنادان، مهندس صدیقیان مدیرعامل شرکت هلو، دکتر حاتمی حسابرس و سرپرست ارشد حسابرسی از جامعه رسمی حسابداران ایران و جمعی از قنادان و دارندگان فروشگاه‌های قنادی حضور داشتند.

در صنعت قنادی برای مدیریت کسب و کار اهمیت به حسابداری بهای تمام شده و استفاده از آن برای هزینه های مربوط به کسب و کار بسیار اهمیت دارد. از آن جایی که هزینه واقعی محصولات، حقوق پرسنل و مواد اولیه و کنترل هزینه‌های تولید و همچنین استفاده از این قابلیت به عنوان ابزاری برای مدیران جهت محاسبه بهای تمام شده نهایی محصولات بسیار مورد توجه قرار گرفته است و  صاحبان کسب و کار با داشتن اطلاعات دقیق برای تصمیم گیری های بهتر و موثرتر برای افزایش تولید و راه کارهایی برای کاهش هزینه های خود بهتر است از نرم افزارهای مالی استفاده کنند که یک چینین قابلیت هایی را دارد.

شرکت نرم افزاری هلو از سال 1377 فعالیت خود را در حوزه تولید نرم افزارهای مالی و حسابداری و مدیریت کسب و کار آغاز نموده است و در حال حاضر یکی از شرکت های پیشرو در  صنعت نرم افزار و مکانیزه کردن بنگا‌های اقتصادی است. این شرکت با تولید بیش از 200 گروه صنفی  و با داشتن کارشناسانی  مجرب و بیش از 500 نمایندگی فروش و خدمات در سراسر کشور و ارائه خدمات پشتیبانی به موقع  مفتخر به داشتن 800 هزار کاربر و تنها دارنده تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان طی 13سال پیاپی است.

مهندس علی بهره‌مند رییس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه‌قنادی شهر تهران در ابتدای این همایش، عنوان کرد: اتحادیه قنادان در دوران تحول خود و در تداوم  فعالیت‌های صنفی ادوار گذشته خود همواره به آموزش به عنوان یکی از ارکان توسعه توجه ویژه داشته است و پس از  اهتمام به بحث آموزش‌های حرفه ای اینک به اقتضای شرایط ویژه، بر آموزش‌های مالی و مدیریتی با مشارکت اساتید این حوزه ها تاکید دارد. 

بهره گیری از علوم مدرن مدیریتی ابزار مفید برای رفع تنگناهای موجود و عبور از بحران هایی است که پس از حذف ارز 4 هزار 200 تومانی به وجود آمد. حذف ارز ترجیحی از تامین مواد خوراکی مهم تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر قیمت مواد اولیه قنادی داشته است. به گونه‌ای که موجب افزایش نامتعارف قیمت مواد اولیه و هزینه های جاری واحدهای صنفی قنادی گردیده است؛ مجموعه این رویدادها، لزوم بهره وری مطلوب از منابع و مواد اولیه را اجتناب ناپذیر کرده است؛ بهره وری مطلوب منابع و مواد اولیه نیازمند محاسبه دقیق بهای تمام شده محصولات و مکانیزه نمودن عملیات مالی  و رفع نواقص احتمالی موجود در فرآیندهای حسابداری واحدهای قنادی است.

اتحادیه قنادان تهران به عنوان اتحادیه پیشتاز در تعامل مثبت با گروه نرم افزاری هلو از هلدینگ طرفه نگار به عنوان بزرگترین و برترین گروه ارائه دهنده خدمات نرم افزارها و سخت افزارهای تخصصی امور مالی اقدام به برگزاری کلاس های رایگان با موضوعاتی هم‌چون آشنایی با سرفصل های مالی در محاسبه  بهای تمام شده توسط آقای دکتر حاتمی نموده است.

مهندس صدیقیان از موسسین، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت مهندسی نرم افزار هلو در این همایش، عنوان کرد: امروزه اگر به دنبال هریک از محصولات تولید شده قنادی باشیم بهترین نمونه‌ها که هر یک از شما تولیدکنندگان آن‌ها هستید را به راحتی به دست می‌آوریم. جامعه در مرور زمان پیشرفت کرده است؛ ذائقه و سلیقه‌ها نیز تغییر کرده است و این تبلیغات دهان به دهان بین همه ما می چرخد و با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده و موضوع کرونا و تعطیلی خیلی از اصناف و ریزش مشتری، نیاز به حوزه  مدیریت مالی بیشتر و بیشتر شد... ما در بحث نرم افزارهای مربوط به قنادی با توجه به این که اساس کسب و کار قنادی شاید بیشتر روی صندوق های فروشگاهی است و از این حوزه شروع به مکانیزه و تجهیز کردن می‌کنند؛ خب خیلی از واردکنندگان این سخت افزارها با شرکت های چینی و تایوانی که محصولات سخت افزاری و صندوق های فروشگاهی را وارد می‌کنند، این نرم افزارهای مربوط به فروش و گزارش های فروش و صندوق را به فارسی  تبدیل کرده و روی صندوق های فروشگاهی پیاده کرده و در اختیار ما قرار میگیرد. ولی خب خیلی از این ها در حد گزارش های فروش است... اما امروز نیاز است تا حساب و کتاب دقیق تری نیز داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو در پاسخ به سوال خبرنگار رسانه اقتصاد آنلاین در خصوص ویژگی‌های این نرم‌افزار و رقبای آن، عنوان کرد: نرم افزار ما از چند دهه قبل تولید شده و در صنف های مختلف کار می‌کند و دی ماه سال گذشته نسخه جدید را با نام HOLO APEX را رونمایی کردیم که یک تحول عظیم را در صنعت نرم افزار به وجود آورد؛  این محصول صد در صد منطبق با نیاز اصناف طراحی شده و نهایتا قنادی ها می‌توانند کارشان را راحت تر مدیریت کنند. اما با روش سنتی در آخر مشخص نیست که سود کردند یا زیان! و زمانی که باید تکالیف دولتی شان را ارائه کنند آیا اصلا توان پرداختشان را خواهند داشت یا نه.

مهندس صدقیان در ادامه، بیان کرد: رقبای شرکت هلو معولا در یک صنف در یک منطقه خاصی  و یا در یک شهر و یک منطقه خاص  کار می‌کنند.

فرض کنید ما در شهرهای مختلفی نرم افزارهای قنادی  داریم که کار می‌کند اما این که به صورت گسترده و در سراسر کشور باشند و این که استاندارد مالی را به شکلی ما پیاده کرده‌ایم داشته باشند ...خیر.  خب در همه این قابلیت‌ها وجود ندارد و در حال حاضر رویکردم بحث رقبا نیست و وارد جزییات نمی‌شوم. ولی نرم افزار هلو استانداردهای حسابداری را کامل پیاده کرده است و می‌توانید گزارش های ارزش افزوده، سود و زیان، تراز نامه و همه گزارش‌های مالی و مالیاتی مورد نیاز را به صلاح دید خودتان از  نزم افزار استخراج کرده و ارائه دهید و می‌توان گفت نرم افزارهای دیگر به این قابلیت‌ها ورود نکرده‌اند و نیاز بازار تا الان بیشتر حوزه صندوق بوده است و این که گزارش فروش و وضعیت فروش روز را داشته باشیم و بعضا در گزارش‌های سود و زیان هم رفته‌اند اما خب دقت نرم افزار هلو به شکلی است که خداروشکر در چند دهه گذشته ما تا به حال مشتری نداشته‌ایم که از نظر حساب و کتاب به مشکل خورده باشد.

ضمن اینکه 800 هزار مشتری تعداد کمی نیست و بالاخره همیشه نارضایتی در همه اصناف وجود دارد اما این نارضایتی‌ها بررسی و رفع شده و می‌شود و درواقع به آن رسیدگی می‌شود.

ولی موردی وجود نداشته است که مشتری از قبال نرم افزار خسارتی دیده باشد و حساب و کتاب ها کامل انجام می‌شود.

عضو هیئت مدیره شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو در پاسخ به این که آیا این نرم‌افزار در خارج از ایران مشتری دارد یا خیر به خبرنگار پایگاه خبری اقتصاد آنلاین، گفت: در خارج از ایران حدود هفت تا هشت هزار مشتری داریم که در اصناف مختلف از نرم افزار ما استفاده می‌کنند ولی این که ما خودمان محصول را به فروش رسانده باشیم؛ خیر. اما خیلی از ایرانیان مقیم خارج از کشور به دلیل اینکه نرم افزار هلو دقت بالایی دارد از این نرم افزار استفاده می‌کنند. ضمن اینکه  برنامه هایی برای پرزنت داریم اما با توجه به اتفاقات دو سه سال اخیر روند پیشبرد آن ها کمی کند پیش می‌رود.

ارسال نظر