تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
پای خارجی ها دوباره به قشم باز شد؛

احداث پل خلیج فارس با تامین ۱۰۰ میلیون دلار از محل فروش نفت

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: طبق ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه توسعه کشور، حکمرانی واحد و متمرکز مناطق آزاد باید در اختیار مدیرعامل منطقه قرار گیرد و تمام نهادها به دفاعی و امنیتی باید اختیارات خود را به مدیران عامل مناطق آزاد تفویض کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سعید محمد ظهر امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) در شورای اداری سازمان منطقه آزاد قشم، افزود: رییس جمهور دستور اجرای این ماده قانونی را صادر کردند و اگر دستگاه‌ها تمکین نکنند با آنها برخورد می شود.

وی با اشاره به اهمیت احداث پل خلیج فارس، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی پل خلیج فارس با تامین ۱۰۰ میلیون دلار از محل فروش نفت تامین می شود و چند شرکت خارجی نیز برای مشارکت در ساخت این پل اعلام آمادگی کرده اند.

مشاور رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم بازگشت مشوق های مناطق آزاد، بیان کرد: براساس بودجه امسال مناطق آزاد موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند که این موضوع سرمایه گذاران را فراری می دهد.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذار در مناطق آزاد بدون اعمال معافیت‌های قانونی و بسته‌های تشویقی امکانپذیر نیست  و پیگیر اصلاح قانون و بازگرداندن مزیت های مناطق آزاد هستیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور با اشاره به مشکل آب در جزیره، اضافه کرد: مدیرعامل جهادی سازمان منطقه آزاد قشم از امروز پیگیر حل مشکل آب در جزیره است تا این مشکل یکبار برای همیشه حل شود و احداث آب شیرینکن و خرید تضمینی آب از نیروگاه ها راه حل برون رفت از این مشکل است.

محمد در بخشی دیگری از سخنان خود گفت: پیگیر هستیم که سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پروژه بانکرینگ قشم به منطقه آزاد قشم واگذار شود.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: با توجه به بدهی‌های که کشتیرانی به صندوق توسعه داشت در قالب یک تفاهم نامه سه جانبه با صندوق توسعه ملی و کشتیرانی برای انتقال سهام این شرکت در پروژه بانکرینگ قشم به منطقه آزاد قشم توافق کردیم که لازم است مدیرعامل منطقه آزاد قشم هر چه سریعتر پیگیری کنند تا این سهام قیمت گذاری شود و نقل و انتقال آن اتفاق بیافتد.

به گفته وی جزیره قشم در حوزه بانکرینگ و سوخت رسانی اهمیت استراتژیک دارد و واگذاری سهام یادشده نقش مهمی در توسعه این جزیره خواهد داشت.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها