تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
بازرسی حضوری از فروشندگان لوازم یدکی؛

درج قیمت تولیدکننده بر روی لوازم یدکی اجباری شد

وزیر صمت گفت: درج قیمت تولیدکننده بر روی لوازم یدکی خودرو باید با جدیت شروع شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، فاطمی امین می‌گوید: بازرسی حضوری از فروشندگان لوازم یدکی به خصوص در زمینه باطری باید با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی عملیاتی شود. سال گذشته بر روی تکمیل زیرساخت‌ها مانند سامانه جامع تجارت متمرکز شدیم و کار تا جایی که باید پیش برود، انجام شد.

آقای محمدمهدی برادران خلخالی معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم گفت: قرار است از هفته آینده در سطح استان‌ها و در بازار و اصناف نظارت و بررسی کالاهای قاچاق در حوزه قطعات خودرو را آغاز کنیم.

۱۵ اسفند امسال آقای امیر محمد پرهام فر گفت: طبق آخرین آمارها، ۷۲ هزار و ۵۰۰ شناسه کالا در زمینه قطعات خودرو در سامانه جامع تجارت تعریف شده که نسبت به گذشته رشد ۳ برابری داشته است.

به گفته کارشناسان صنعت خودرو، بهترین ابزاری که می‌تواند در شناسایی کالای قاچاق و تقلبی مورد استفاده قرار گیرد، شناسه کالاست. شناسه‌ای که تعریف می‌شود بر روی کالا نصب می شود و قابلیت استعلام دارد.

به گفته آقای کاظمی سخنگوی فروشندگان لوازم یدکی خودرو حدود ۱ تا ۲ درصد بازار لوازم یدکی را کالای تقلبی تشکیل می‌دهند و سهم کالای قاچاق لوازم یدکی هم حدود ۴ تا ۶ درصد است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها