تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

تجارت ایران ٩٠ میلیارد دلاری شد

معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: تجارت خارجی ایران در ۱۱ ماهه سال‌جاری به ۹۰ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «فرود عسگری» اظهار داشت: وزن کالاهای مبادله شده بین ایران و کشورهای خریدار در این مدت ۱۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تن بود که نسبت به ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشت.

وی افزود: از این میزان ۱۱۲ میلیون و ۶۵۸ هزار تن کالا به ارزش ۴۳ میلیارد و ۵۱۷ میلیون دلار سهم کالاهای صادراتی بود که رشد ۱۰ درصدی در وزن و ۴۰ درصدی در ارزش آنها را شاهد هستیم.

معاون امور گمرکی گمرک ایران درخصوص آمار واردات کالا در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ نیز، تصریح کرد: در این مدت ۳۶ میلیون و ۷۷۷ هزار تن کالا به ارزش ۴۶ میلیارد و ۵۷۷ میلیون دلار از کشورهای مختلف وارد ایران شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹درصد در وزن و ۳۶ درصد در ارزش رشد داشته است.

عسگری خاطرنشان کرد: عمده واردات ایران در این مدت را کالاهای اساسی، نهاده‌ها، ماشین‌آلات تولید، دارو و ملزومات پزشکی و کالاهای ضروری تشکیل می‌داد که به منظور تأمین نیازهای ضروری مردم وارد شده است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها