تمامی تولیدات داخلی لوازم خانگی شناسه‌ دار شدند

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از صدور ۱۵ میلیون شناسه رهگیری کالا در کشور خبر داد.

تمامی تولیدات داخلی لوازم خانگی شناسه‌ دار شدند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دهقانی نیا گفت: تاکنون نزدیک به ۱۵ میلیون شناسه رهگیری صادر شده است و در حوزه لوازم خانگی تمامی تولیدات داخلی شناسه دار می شوند.

به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شناسه کالا و کد رهگیری با هم متفاوت هستند شناسه کالا الزامی است اما کافی نیست در کنار آن کد رهگیری هم صادر می شود تا مفهوم کلان رهگیری کالا را تبیین کند.

سخنگوی ستاد مقابله با قاچاق کالا گفت: حاکمیت وظیفه خود را در ایجاد زنجیره شفاف عرضه کالا و تشخیص کالای قاچاق از غیر قاچاق به خصوص در حوزه دارو، لوازم خانگی و تایر سنگین  انجام داده است.

در ادامه برنامه تیتر امشب محله ای معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت گفت: علاوه بر بحث شناسه و شناسه رهگیری، فرایند رهگیری را هم  در وزارت صمت پیگیری می کنیم و به موجب آن کل زنجیره  خرید، فروش  و خدمات پس از فروش کالا رصد می شود.

او گفت: نزدیک به ۵۰۰ هزار شناسه کالا  در حوزه لوازم خانگی صادر کرده ایم و روند صدور شناسه در چند ماه اخیر تسریع شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، به استناد آیین‌نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل‌های اجرایی ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا  را سال ۹۶ ابلاغ کرد و واردکنندگان اولین مشمولان این طرح بوده‌اند و تولیدکنندگان با فاصله زمانی چندماهه مشمول دریافت شناسه کالا شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

آخرین خبر ها