تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

نمایشگاه مجازی ایران و ایتالیا برگزار می شود

اولین نمایشگاه مجازی ایران و ایتالیا به منظور معرفی دستاوردهای تولیدکنندگان ایرانی از سوی اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا برگزار می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اتاق مشترک بازرگانی ایران و  ایتالیا، نمایشگاه مجازی ایران و ایتالیا برای اعضای این اتاق و تمامی فعالان اقتصادی برگزار خواهد شد.

شهابی٬ دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا با اشاره به برگزاری این نمایشگاه گفت: با ظهور و گسترش اپیدمی کرونا و مواجهه با تبعات آن ارزش و کاربرد تکنولوژی از جنبه های مختلفی برای بشر نمایان شد. 

وی افزود: بر این اساس شرایط کنونی که محدودیت های بسیار زیادی در ارتباط ها و حضور در اجتماعات را  به دنبال داشته موجب تعمق و تحرک مردم در اینترنت و بستر های نوین ارتباطی شده به طوری که حتی پیش بینی می شود بسیاری از رویکردها و ساختارها به جهت مدیریت زمان، کنترل هزینه، تسهیل در انجام کارها و دلایل دیگر در آینده دستخوش تغییر خواهد بود.

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا٬‌ معرفی مطلوب محصولات و خدمات به بازارهای مصرف داخلی و خارجی را امروزه به عنوان اصلی ترین و مهمترین مولفه و دغدغه صاحبان بنگاه های اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ ذکر کرد و افزود: فعالان اقتصادی جهت تحقق این مهم (با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی های بالقوه) نباید از هیچ گونه تلاشی فروگذاری کنند و در چنین موقعیتی بایستی با حضوری متفاوت و قوی در دنیای بزرگ تکنولوژی و صنعت نوین، ضمن حفظ و گسترش ارتباط با مشتریان در اقصی نقاط جهان، گامی موثر در معرفی و توسعه کسب و کار و تقویت تعامل با تجار و همتایان اقتصادی و رقابت با بازارهای جهانی بردارند.

شهابی با اشاره به رویکردهای اتاق تاکید کرد: اتاق مشترک ایران و ایتالیا نیز همواره مترصد ارائه خدمات به اعضا و تبیین شرایط و بستری مناسب به منظور تسهیل در حوزه ی تجارت و بازرگانی دو کشور با چشم اندازهای مختلف است و از اینرو اتاق ایران و ایتالیا بر آن شد تا با برپایی نمایشگاه مجازی به دو زبان انگلیسی و فارسی با کارکردهای مستقل در کنار اعضا و همه ی فعالان اقتصادی باشد و تولید کنندگان کالاها و شرکت های خدماتی را به فعال ترین و کاربردی ترین شکل ممکن در معرفی کالاها و خدمات خود یاری نماید.

دبیرکل اتاق مشترک ایران و ایتالیا در خصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه ها اظهار داشت: این رویداد مهم در اقصی نقاط جهان همواره مورد توجه همگان بوده و موجب ایجاد فرصتی مناسب برای تبلیغ و معرفی تولیدات و پتانسیل ها و البته زمینه ای مناسب برای شناخت و دریافت نقطه نظرات مشتریان و گروههای هدف، بویژه در بازارهای بین المللی می شود.

 وی ادامه داد: با تکیه بر این واقعیت ناگزیر و همچنین جهت بهره مندی از دستاوردهای حیرت انگیز تکنولوژی که با سرعت و پیشرفت چشمگیری رو به جلو حرکت می کند٬ برپایی نمایشگاه  مجازی  فرصتی چالش برانگیز و نقطه ی عطفی در رونق و رشد اقتصاد کشور نیز خواهد بود و عدم حرکت در این ماراتن، نقش و حضور ما را در جامعه  جهانی کم رنگ خواهد کرد.

این مقام مسئول  تبیین پیوسته نقشه راه، به روز بودن و هم آهنگ بودن بخش خصوصی با شرایط گوناگون را امری بسیار مهم و حیاتی عنوان کرد و افزود: حضور بنگاه های اقتصادی در این نمایشگاه مجازی بی شک موجب تولید ایده ها، برنامه ها و رویکردهای مطلوب دیگری نیز خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها