وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

بسته پیشنهادی رفع موانع تولید قابلیت اجرا دارد

سید رضا فاطمی‌ امین با بیان اینکه همه موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از ۲ هفته تا حداکثر سه ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار بگیرد و در رونق فضای تولید کشور موثر باشد.

بسته پیشنهادی رفع موانع تولید قابلیت اجرا دارد

به گزارش اقتصاد آنلاین، «سید رضا فاطمی‌ امین» در گفت و گویی با بیان اینکه مشکلات احصاء شده از بررسی موانع تولید در طول چند سال گذشته بدست آمده و به نوعی مسائل کف میدان تولید مورد توجه قرار گرفته است، اظهارداشت: یکی از اقدامات وزارت صمت، رفع موانعی است که فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف با آن مواجه هستند.

فاطمی‌امین افزود: در نخستین اقدام در مهرماه سال جاری با تاکید رییس جمهوری، شناسایی ۲۶ ماده در بخش صادرات در دستور کار قرار داده شد که با تصویب و ابلاغ ستاد اقتصادی دولت، تاثیر خوبی در صادرات گذاشت و مورد استقبال و رضایت صادرکنندگان قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه دومین بسته برای رفع موانع اقتصادی در پنج بخش تدوین شده است، ادامه‌داد: حدود ۱۱ ماده مربوط به حوزه تامین مالی، چهار مورد از مواد مربوط به حوزه مالیات و ۶ ماده هم درباره کلیات موضوع کسب و کار است؛ همچنین در حوزه تامین اجتماعی و زیرساخت‌های تولید هم موانعی احصاء و احکامی در جهت رفع آن‌ها پیش‌بینی شده‌است.

وی اضافه‌کرد: برخی از این پیشنهادها مانند تقسیط بدهی‌های مالیاتی به‌محض ابلاغ قابل اجراست، زیرا ساز و کارها وجود دارد و فقط باید ابهاماتی که برای تولیدکنندگان مانع ایجاد کرده برطرف شود و برخی دیگر از پیشنهادها همچون افزایش اختیارات بانک‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها نیاز به دستورالعمل‌های اجرایی دارد.

روز گذشته رییس‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر اهتمام جدی دولت برای تحقق عملی دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه مانع‌زدایی از تولید و پشتیبانی‌ها، گفت: بسته پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه رفع موانع تولید باید به سرعت تصویب و اجرایی شود.

ارسال نظر

آخرین خبر ها