کد خبر 578684
رییس اتاق بازرگانی ایران؛

مسیر صادرات فرش ماشینی تسهیل شود

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش‌ها، موکت‌ها، فرش‌های ماشینی و صنایع وابسته خواستار رسیدگی بیشتر و تسهیل روند صادرات در این حوزه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش‌ها، موکت‌ها، فرش‌های ماشینی و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با حضور رییس اتاق ایران و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد. این نمایشگاه تا چهارشنبه ۱۹ آبان ادامه دارد.

این نمایشگاه با ۱۰۵ غرفه در مساحتی برابر با ۱۴ هزار متر مربع و همراهی بیش از ۸۰ درصد تولیدکنندگان منطقه کاشان برپا شده است.

اتاق کاشان برگزاری این دوره از نمایشگاه را با رویکرد صادرات و بهم‌رسانی فعالان و تولیدکنندگان فرش ماشینی، موکت و صنایع وابسته به عهده گرفته و از طریق امتیازدهی و رتبه‌بندی هر شرکت بسته به عملکرد آنها در طول بیش از سه سال، غرفه‌ها را در اختیار شرکت‌کنندگان، قرار داده است.

رییس اتاق ایران، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس اتاق کاشان با بازدید از سالن‌های مرتبط با تولیدکنندگان فرش‌های ماشینی ضمن اطلاع از حجم صادرات شرکت‌ها و حضور آن‌ها در بازارهای رقابتی بین‌المللی از مشکلات و چالش‌های تولیدکنندگان مطلع شدند.

در این بین برخی از تولیدکنندگان فرش‌های ماشینی به چالش‌های تولید و مشکلاتی چون موانع ارزآوری و گمرک اشاره کردند و خواستار رفع موانع و تسهیل مسیر تولید شدند.

غلامحسین شافعی، رییس اتاق ایران نیز ضمن تایید مشکلات موجود در این صنعت، راه گذر از مشکلات را همراهی مسوولان و شنیدن مشکلات صاحبان کسب‌وکار دانست و صنعت فرش ماشینی ایران را که از تکنولوژی روز بهره‌مند است، شایسته رسیدگی بیشتر و تسهیل مسیر صادرات برای آن دانست.

سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیشنهاد دفتر کل صنایع نساجی و پوشاک وزارت‌خانه مبنی بر ایجاد کنسرسیوم صادراتی به منظور بررسی مشکلات و چالش‌های پیش روی آن‌ها استقبال کرد و قول برگزاری جلسه‌ای را با حضور نماینده اتاق ایران و اتاق کاشان و همراهی دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت‌خانه و تولیدکنندگان فرش‌های ماشینی را داد.

ارسال نظر