کد خبر 529773

پیام مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به مناسبت روز جهانی معدن

منصور یزدی زاده به مناسبت روز جهانی معدن در پیامی گفت: در روز جهانی معدن شایسته است که این روز را به بلندهمتان معدن کار کشور تبریک بگوییم و از معدن کاران عزیزی که در این راه پر مشقت جان خود را از دست داده اند یاد کنیم و نامشان را همواره به عنوان اسطوره های تلاش و کسب روزی حلال در قلب و روحمان حک نماییم.

به گزارش اقتصاد آنلاین، متن پیام منصور یزدی زاده به شرح زیر است؛

روز جهانی معدن، واژه هایی همچون کاربی وقفه، غیرت و همت انسان هایی را تداعی می کند که با کمترین ادعا و توقع به دل زمین می زنند، جان خود را به دست می‌گیرند و در اعماق زمین، روزی حلال از سنگ، استخراج می کنند. حاصل کار این معدن کاران، چرخه صنعت را به حرکت در می آورد و صنایع بسیاری مدیون همت ولای این برادران زمین هستند.

در روز جهانی معدن شایسته است که این روز را به بلندهمتان معدن کار کشور تبریک بگوییم و از معدن کاران عزیزی که در این راه پر مشقت جان خود را از دست داده اند یاد کنیم و نامشان را همواره به عنوان اسطوره های تلاش و کسب روزی حلال در قلب و روحمان حک نماییم.

در این روز مهم، همچنین باید یادآور شد که نام ذوب آهن اصفهان با معدن بسیار عجین است. در دهه ۴۰ این مجتمع عظیم صنعتی تاسیس شد تا کار اکتشاف معادن سنگ آهن و تجهیز آنها برای تامین نیاز کشور را سازماندهی کند. فعالیت های این شرکت که به عنوان اولین واحد صنعتی کشور، معدن کاری به شکل مدرن را در ایران آغاز نمود، منجر به اکتشاف معادن اصلی سنگ آهن کشور شد و به موازات آن اکتشاف معادن زغال سنگ نیز توسعه یافت

بیشتر بخوانید
ارسال نظر