توضیح شهرداری درباره سقوط مرگبار کودک ۴ ساله در چاه ۵۰ متری؛ حفره محل حادثه به یکباره ایجاد شده!

روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص سقوط یک کودک در حفره فضای سبز یکی از رمپ‌های سه راه افسریه واقع در میدان بسیج توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیح شهرداری درباره سقوط مرگبار کودک ۴ ساله در چاه ۵۰ متری؛ حفره محل حادثه به یکباره ایجاد شده!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ در اطلاعیه‌ای در پی وقوع حادثه تلخ و ناگوار سقوط کودک در حفره فضای سبز یکی از رمپ‌های سه راه افسریه واقع در میدان بسیج اعلام کرد: ساعت ۱۸:۴۵ روز یکشنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۱ طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی وقوع یک حادثه در رمپ فضای سبز سه راه افسریه گزار ش می‌شود و به محض اطلاع به شهرداری منطقه ۱۵ مدیران و کارشناسان این منطقه در محل حادثه حاضر شدند و ضمن امداد رسانی، به بررسی ابعاد حادثه پرداختند.

بررسی‌های اولیه این منطقه نشان می‌دهد هیچ چاه حفری و جذبی در محل مذکور وجود ندارد و چاه آبیاری سه راه افسریه در فاصله ۵۰ متری از محل حادثه قرار دارد که فعال بوده و تمام موارد ایمنی لازم در خصوص آن رعایت شده است. محل حادثه نیز روزانه به صورت مستمر از سوی مسئولان و کارشناسان فضای سبز بازدید می‌شده و تاکنون در هیچ گزارشی به وجود حفره اشاره نشده است. کمااینکه ماشین چمن زنی تراکتوری روزانه در محل فوق در حال تردد و فعالیت بوده است.

حادثه به نحوی رخ داده که کودک پس از حضور در فضای سبز به یکباره در آن سقوط کرده و یک حادثه غیرمترقبه و نادر رقم زده است. بنابر بررسی‌های اولیه صورت گرفته حفره محل حادثه در کنار میله قنات موسوم به صدرالاعظمی به یکباره ایجاد شده و این رشته قنات‌ها بیش از ۶۰ سال است که غیرفعال بوده و دهنه آن‌ها در سنوات گذشته قبل از احداث سه راه افسریه پر شده است.

رمپ مذکور در سالهای ۱۳۷۲ احداث گردیده و شهرداری منطقه در این دوره زمانی به عنوان بهره بردار مسئولیت نگهداشت فضای سبز احداثی را برعهده داشته است.

روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ضمن ابراز تاسف ازحادثه پیش آمده، به دلیل دلخراش بودن آن تا تعیین ابعاد آن در کنار خانواده متوفی خواهد بود. لازم به ذکر است، مراتب از طریق کارشناسان اداره حقوقی و متخصصان شهرداری در حال پیگیری است و به محض روشن شدن ابعاد حادثه، اطلاعات مربوطه متعاقبا اعلام می‌شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها