تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه ۲۸ اسفندماه از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۹۴در شرایط قابل قبول (زرد) است.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه بر روی شاخص ۷۱ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

این گزارش می افزاید: در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۳، اُزن با شاخص ۳۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۶ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۶بود.

براساس این گزارش، دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۴۱، پونک با شاخص۴۴ و اقدسیه منطقه یک با شاخص ۴۹  طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۳۱ تنها ایستگاهی است که  از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.

در بخش پایانی گزارش آمده است: شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۲۴۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و بقیه هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها