کد خبر 581811
  • صفحه اصلی
  • شهر
  • بررسی امکان اجرای طرح اتصال خط ۲ مترو تهران به پایانه جدید شرق
مدیرعامل شرکت مترو تهران خبر داد؛

بررسی امکان اجرای طرح اتصال خط ۲ مترو تهران به پایانه جدید شرق

مدیرعامل شرکت مترو تهران از بررسی طرح مطالعاتی پروژه توسعه شرقی خط۲ مترو برای اتصال به پایانه جدید شرق خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: با توجه به تدوین برنامه‌ها و بودجه ریزی عملیاتی شرکت مترو برای سال ۱۴۰۱، پروژه توسعه شرقی خط ۲ به طول حدود ۴ کیلومتر از ایستگاه فرهنگسرا (که در حال بهره‌برداری است) تا پایانه جدید شرق با احداث حداقل ۲ ایستگاه که مطالعات کلی آن در طرح جامع ریلی پایتخت دیده شده است، مورد توجه متولیان حوزه حمل و نقل و ترافیک قرار گرفته تا مطالعات مربوط به امکان اجرای آن مورد بازبینی قرار گیرد.

وی افزود: در طرح موجود خط ۲ مترو در منتهی الیه شرقی خود تا پایانه جدید شرق توسعه می یابد. ضمن اینکه یک پایانه در انتهای مسیر برای خط ۲ تعریف شده است.

امام ابراز داشت: با توجه به تاکید شورای ششم شهر تهران مبنی بر بهره برداری از پایانه جدید شرق، در صورت راه اندازی و تکمیل پروژه توسعه شرقی خط ۲ در افق چند سال آینده، کارکرد پایانه جدید شرق و خط ۲ مترو به صورت توامان ارتقاء خواهد یافت. گفتنی است در صورت تأمین به موقع منابع مالی به میزان حداقل ۵ هزار میلیارد تومان (به ارزش امروز کالا و خدمات) تکمیل مسیر و ایستگاه های پروژه توسعه شرقی خط ۲ حداقل به ۳ سال زمان نیاز خواهد داشت.

ارسال نظر