کد خبر 580387

آلودگی هوای ۵ کلانشهر

سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و توصیه‌ کرد که از رفت و آمدهای غیر ضروری به‌ویژه برای گروه‌های حساس خودداری شود.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا فردا (۲۳ آبان ماه) برای شهرهای اراک، اصفهان، تهران و کرج و دوشنبه (۲۴ آبان ماه) برای شهرهای اراک، تهران، کرج، اصفهان و مشهد پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نیست و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک ممکن است کیفیت هوا در بعضی ساعات تا حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به‌ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد کاهش یابد.

در این شرایط سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهرها برای افراد سالمند و خردسال و به‌ویژه افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، اجتناب از فعالیت‌های ورزشی در سطح شهر، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر