کد خبر 513582

رییس شورای اسلامی شهر تهران؛

زمینه حضور شهروندان تهرانی در بوستان‌ها فراهم شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران از شهرداری خواست، از آنجا که سفر از سوی ستاد کرونا ممنوع شده است، زمینه حضور و استفاده شهروندان از پارکها، رود دره‌ها و بوستانهای تهران را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «محسن هاشمی» روز یکشنبه در جریان دویست و هشتادمین جلسه شورا، با بیان اینکه در آستانه فرارسیدن ماه شعبان قرار داریم، گفت: ماه شعبان ماه منسوب به پیامبر اکرم(ص)، ماه شادی اهل بیت است که امسال این ماه با فرارسیدن بهار و روزهای نشاط وشادابی در فرهنگ سنتی ایرانیان، مصادف شده است.

وی افزود: ماه شعبان، تنها ماه در تقویم اسلامی است که فاقد رحلت و شهادت اهل بیت علیهم السلام و سراسر برکت وشادی است.

هاشمی ادامه داد: با توجه به حجم انبوه مشکلات اقتصادی، بیماری کرونا و شرایط دشواری که مردم ایران در سال ۱۳۹۹، پشت سرگذاشتند، از مسئولان فرهنگی، رسانه ملی و به‌خصوص حوزه فرهنگی مدیریت شهری انتظار می رود که از امشب، فضای با نشاط و شادی را در حوزه عمومی جامعه ایجاد کنند تا توان روحی و امید به زندگی در شهروندان تقویت شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در حوزه خدمات عمومی نیز، مناسب است که فعالیت‌های مرتبط به نظافت شهر، آراستگی مبلمان شهری و ضدعفونی کردن فضاهای عمومی در ایام پایانی سال تقویت گردد تا تهران آماده استقبال از نوروز شود.

وی تاکید کرد: همچنین با توجه به توصیه اکید مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا به مردم برای خودداری از سفر نوروزی، از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران نیز می خواهیم که زمینه حضور و استفاده شهروندان از پارکها، رود دره ها وبوستان های تهران را با رعایت ضوابط و پروتکل های ایمنی تسهیل کنند تا شاهد حضور سالم شهروندان در طبیعت باشیم.

وی با بیان اینکه روزگذشته شاهد رونمایی از قطار ملی بودیم که فرآیند انتقال تکنولوژی و ساخت داخل کردن تجهیزات مترو، از دو دهه پیش آغاز شده است، عنوان کرد: این فرآیند در شرایط فعلی به توانمندی های مناسبی رسیده است که  می توان با سرمایه گذاری و حمایت لازم از تولید داخل، بیش از ۶۰ درصد واگن های مترو را در کشور به تولید رساند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر