کد خبر 513267

در آیین امضای تفاهم نامه بازسازی کامل ۳۱رام قطار مترو؛

هاشمی: نباید زیرساخت‌های مترو وابستگی خارجی داشته باشد

رییس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: نباید زیرساخت های مترو وابستگی خارجی داشته باشد چرا که دشمنان از این جهت ما را دچار خسران می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی روز شنبه در آیین امضای تفاهم نامه بازسازی کامل ۳۱ رام قطار مترو، انعقاد قرارداد خرید ۱۰۵ دستگاه واگن قطار مترو و همچنین افتتاح ۲ ایستگاه شهید ستاری و یادگار امام (ره) با بیان اینکه وقتی شبکه ساخت مترو آغاز شده نمی‌توان از آن کوتاه آمد و بخشی از آن را نساخت گفت: کلنگ ساخت ایستگاه حقانی و میر داماد قبل از انقلاب زده شده بود، اما هنوز به راندمان اصلی خود نرسیده است چرا که در خط یک قطار باید هر ۲ دقیقه یکبار بیاید، اما اکنون مترو هر سه دقیقه یک بار به ایستگاه می‌رسد.

وی با بیان اینکه نتوانسته ایم از مترو استفاده بهینه کنیم افزود: ما هزینه کرده‌ایم، اما روی ریل مترو قطار نگذاشته ایم و به همین دلیل از مترو استفاده نکرده ایم.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به قرارداد ساخت واگن‌های مترو در داخل کشور اظهار داشت: اگر تمام بخش‌ها فعال شوند، به ۲۵ هزار شغل می‌رسیم و با تامین اعتبار باید ساخت قطارها را در دستور کار قرار داد تا منجر به دریافت اعتبارات بانکی نشد.

وی تاکید کرد: باید ۱۲ خط مترو در حدود ۴۵۰ کیلومتر داشته باشیم تا بتوانیم آلودگی هوای تهران را کنترل کنیم و همچنین سیستم اتوبوسرانی هم با این تفکرات می‌تواند به صورت بومی ساخته شود، زیرا در تهران به ۹ هزار اتوبوس برقی احتیاج داریم و همچنین در آینده باید به سراغ تاکسی‌های برقی برویم تا آلودگی هوای تهران کنترل شود.

 آیین امضای تفاهم نامه بازسازی کامل ۳۱ رام قطار مترو، خرید ۱۰۵ دستگاه واگن قطار، نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده و همچنین افتتاح ۲ ایستگاه مترو یادگار امام (ره) و شهید ستاری امروز با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، سورنا ستاری معاون علمی رییس جمهوری، حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران و جمع دیگری از مدیران شهری در محل کارخانه واگن سازی تهران برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر