دیدن سگ‌های لاغر و گرسنه در کنار جاده‌های بین شهری که برای غذا مشغول پارس کردن هستند دیگر منظره‌ای تکراری است. این روزها در حاشیه جاده‌ گنجنامه و عباس آباد همدان پر از سگ‌های ولگرد و کیسه نایلون‌های پر از غذا که برای سگ‌ها رها شده قابل مشاهده است. بدیهی است در زمان‌هایی که هوا رو به سردی می‌گذارد شهروندان بیش‌تری بر خود لازم می‌بینند که به فکر غذا دادن به حیوانات بی‌سرپرست باشند با این وجود صدای دیگری به گوش می‌رسد که این همه مهربانی و دلسوزی انسان برای حیوانات را تایید نمی‌کند. سگ‌ها اولین حیوانات اهلی شده توسط انسان هستند و قرن‌ها تحت مالکیت انسان بوده‌اند تا اینکه تعدادی از آن‌ها از این سرپرستی خارج و تکثیر شدند. حیواناتی وفادار که قرن‌ها و هزاره‌ها به کمک ما آمدند و حالا در حاشیه جاده‌ها به‌دنبال پسمانده غذای مسافری می‌گردند که از پنجره ماشینش به بیرون پرت کرده است.

کد خبر: ۴۹۲۷۱۸
ارسال نظر

 • محمود
  ۰ ۰

  این کار شاید از نظر وجدانی درست باشد اما از نظر اجتماعی و بهداشتی و فرهنگی کاری زشت وناپسند است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سگ های شکاری ولگرد

 • مجیدمرادی
  ۱ ۰

  وقتی میتوانیدبگوییدبه سگهای ولگردغذاندهیدکه سرپناهی برای این آواره شده شده ها که باعث وبانیه آورده شدنشان هم کسی نیست جزآدمها!!!
  پس لطفاًسرپناهی تهیه کنیدبعدتازه بگوییدهرکسی سگی آواره رادیدلطفاًبه سرپناه هدایتش کند نه اینکه بهشون غذاندهیدتاازگشنگی باعث هزاران بیماری و مرگ ازگشنگی شوندآیاشماهاانسانید!!!