کد خبر 435737

اختصاص انبارهای جدید برای ذخیره مواد غذایی تا پایان سال

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: ذخیره سازی مواد غذایی بستگی به مصرف دارد و همیشه به میزان سه ماه ذخیره تامین است و هر کالایی که مصرف شود، بلافاصله جایگزین خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، «رضا کرمی محمدی» رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران درباره تعداد پرسنلی که پس از گذران دوران نقاهت ناشی از کرونا به محل کار خود بازگشته اند، گفت: کنترل آماری درباره برگشتی ها نداریم، اما تقریبا همه افرادی که به کرونا مبتلا شدند، سالم شدند و یا به محل کار خود بازگشتند و یا در حال بازگشت هستند.

احتمال غربالگری مجد پرسنل شهرداری تهران

او در پاسخ به این سوال که آیا غربالگری پرسنل شهرداری تهران مجددا اجرائی می شود و یا به همان یک دوره بسنده خواهد شد؟ گفت: بستگی دارد که روند چگونه باشد و احتمالا یک دور دیگر غربالگری انجام شود.

کرمی محمدی در پاسخ به این سوال که با توجه به جلسه هم اندیشی اخیر بین شهردار و اعضای شورای شهر مدیریت شهری چه تمهیداتی درصورت بروز شیوع موج دوم کرونا در تهران در نظر گرفته است؟ گفت: در موج اول شیوع کرونا تجربیات خوبی داشتیم که امیدواریم دیگر اتفاق نیفتد، اما اقداماتی که در این دوره انجام شد در صورت شیوع موج دوم با قوت بیشتری انجام خواهد شد و مدیریت اصلی با وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا کلانشهر تهران است و اقدامات خود را همگام با آنها و دستوراتی که از ستاد می آید تنظیم می کنیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ادامه داد: اما تجربه خوبی به دست آمد و عواقب و آثار این کار بررسی شد و شهرداری برای آن برنامه دارد، از طرفی لایحه ای تصویب و تقدیم شورای شهر شد که در صورت تصویب کمک بسیار خوبی به وضعیت شهرداری خواهد کرد.

او با بیان اینکه اکنون در زمینه دسترسی به اقلام عمومی وضعیت ما خیلی بهتر است، تصریح کرد: در صورت بروز موج دوم همه امور برنامه ریزی شده و تکلیف ما مشخص است.

ذخیره سازی مواد غذایی و کالاهای اساسی برای چندماه آینده در نظر گرفته شده است

کرمی محمدی در پاسخ به این سوال که شهرداری یک پیش بینی سه ماهه برای تامین موادغذایی و اقلام اساسی داشت و با توجه به نزدیکی به اتمام آن آیا بازهم برنامه زمان بندی برای ذخیره سازی مواد غذایی دارد یا خیر؟ گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در ابتدای شیوع کرونا، تا اواسط عید که فشارها هم زیاد بود تامین همه مواد پاسخگو بود و ذخیره سازی نیز تا سه ماه انجام شد و برخی مکان هایی جدید نیز برای انبار کردن اقلام غذایی اختصاص یافت و این تجربه باعث شد تا ذخیره سازی چندماه جلوتر نیز درنظر گرفته شود و این اقدام با توجه به اینکه حداقل تا یک سال آینده با مساله کرونا درگیر هستیم، ادامه خواهد یافت.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ادامه داد: ذخیره سازی مواد غذایی بستگی به مصرف دارد و همیشه به میزان سه ماه ذخیره تامین است و هر کالایی که مصرف  شود، بلافاصله جایگزین خواهد شد.

او همچنین درخصوص تامین مواد بهداشتی و شوینده گفت: تولید این مواد معمولا زیاد و ارزان قیمت است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

کرمی محمدی اظهار داشت: اکنون تنها مشکلی که به نظر می رسد؛ مساله کادر پزشکی و درمانی است و در این مدت استخوان های آنها خرد شده است و ادامه یافتن این فرایند و تمام نشدن دوره بیماری باعث می شود تا فشار همچنان بر دوش کادر درمانی باشد و این بیشترین آسیب را در آینده به کشور خواهد زد، چرا که جایگزین این نیرو نیز زمانبر است و باید تلاش کنیم این سرمایه را حفظ کنیم و برای آن فکری شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص بازگشایی بوستان ها و تاکیدهایی که برای جلوگیری از تجمع در این اماکن می شود، گفت:  شهرداری هر اقدامی در این رابطه هم که انجام دهد، اما وقتی مردم حضور داشته باشند، این مساله رخ می دهد. یک جمعی در پارک ها کنار همدیگر می نشینند که یا باید به صورت انتظامی برخورد شود که این مساله در توان شهرداری نیست و یا اقدامات بهداشتی، تبلیغ و تذکر به مردم صورت گیرد و  هم اکنون نیز توسط نگهبان های پارک ها و بوستان ها این کار در حال انجام است، اما اینکه مردم چقدر گوش دهند نیز مهم است و شهرداری در سطح شهر در این حد نیرو ندارد که بخواهد در این زمینه نظارت کند و حتی اگر برخوردی هم کنیم محکوم هستیم و از لحاظ قانونی امکان برخورد برای ما وجود ندارد.

تدابیر شهرداری برای جلوگیری از تجمع به هنگام توزیع ماسک در حمل ونقل عمومی

کرمی محمدی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سازوکار اجباری شدن توزیع ماسک در حمل و نقل عمومی تعیین شده و  براساس مهلت وزارت کشور از شنبه اجرایی خواهد شد یا خیر؟ گفت: امیدواریم و دوستان به ما این قول را داده اند که از شنبه اجرایی شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به وعده همکاری وزارت صمت برای تامین ماسک، شهرداری چه تمهیداتی در رابطه با چگونگی توزیع و جلوگیری از تجمع و ورود بدون ماسک به حمل و نقل عمومی در نظر گرفته است؟ اظهار داشت: در مترو برنامه ریزی شده است تا فضایی برای این کار اختصاص داده شود و در اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز به همین صورت است. برنامه ریزی دقیق آن هنوز به ما اعلام نشده است، اما معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تیمی را برای این منظور اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    اونایی که انبار کردند خودشون انبار دارن دیگه وزارت بهداشت هم که بهشون کمک میکنه دستشونم درد نکنه