{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435734

شهردار منطقه۱۷ تهران از آغاز اجرای طرح ضربتی برای پاکسازی و ایمن‌سازی املاک متروکه در جنوب تهران به ویژه محله آذری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران درباره پاکسازی املاک متروکه جنوب تهران از حضور معتادان زباله‌گرد، اظهار داشت: برخی زباله‌گردها و معتادان در جنوب تهران با استفاده از غفلت مالکان در املاک متروکه تجمع و نسبت به دپوی زباله اقدام کرده‌اند که با اقدام ضربتی عوامل این منطقه، علاوه بر رفع خطرهای احتمالی، پاکسازی کامل این املاک انجام و معتادین زباله‌گرد به مراکز نگهداری معرفی شدند.

وی بیان داشت: به طور مثال روز گذشته عوامل ناحیه 1 منطقه ۱۷ به دنبال گشت زنی متوجه تردد زباله‌گردها به یک ملک متروکه شدند و ضمن شناسایی و اعلام اخطار به مالک در کمتر از نیم روز این ملک از وجود زباله تخلیه شد.

وی با دعوت از شهروندان منطقه ۱۷ برای نظارت شهروندی در محلات گفت: از این ملک حدود  دو خاور زباله خشک حاصل از زباله گردی معتادین کشف و جمع آوری شد که به نظر می‌رسد در مدتی نزدیک به حداقل دو یا سه روز توسط این افراد به این محل منتقل شده است که از شهروندان درخواست داریم علاوه بر مسؤولیت پذیری اجتماعی در برابر موضوعات این‌چنینی، از رهاسازی املاک خود بدون حفاظ به هر دلیلی خودداری کنند.

کلهری با اشاره به اقدامات این منطقه در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا گفت: در طول دو ماه گذشته تلاش بسیاری زیادی از سوی مدیریت شهری، سازمان‌های مردم نهاد، سازمان‌های در موضوع کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا صورت گرفته اما شاهد آن بودیم که برخی شهروندان با رهاسازی ماسک و دستکش در محیط زمینه گسترش عوامل بیماری‌زا را پدید آوردند. در زباله‌های کشف شده از زباله گردان نیز میزان زیادی دستکش و ماسک دیده شد که با توجه به احتمال وجود ویروس، تمامی ملک مذکور ضدعفونی و گندزدایی شد.

شهردار منطقه 17 تهران گفت: از شهروندان خواستاریم مشکلات احتمالی را به سامانه نظارت همگانی و شماره ۱۳۷ اطلاع دهند چرا که شهروندان نقش بسزایی در شناسایی به موقع مشکلات دارند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری