کد خبر 428631

آغاز اجرای طرح غربالگری کرونا ویژه ۶۰هزار کارمند شهرداری تهران

معاون شهردار تهران از اجرای طرح غربالگری کرونا ویژه کارمندان شهرداری تهران همزمان با اتمام تعطیلات نوروزی و آغاز سال کاری ۹۹ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حامد مظاهریان در بازدید از مرکز اورژانس و اجرای طرح غربالگری در ساختمانی‌های مرکزی شهرداری تهران و شورای شهر که با حضورمصطفی کاظمی اسفه مشاور عالی و مدیر کل دفتر شهردار تهران صورت گرفت؛ اجرای پایش سلامت را از راه‌های مؤثر در شناسایی مبتلایان و قطع زنجیره بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: با موافقت شهردار تهران، فاز اصلی طرح غربالگری بیماری کرونا ویژه کارمندان شهرداری از ۸ صبح امروز (۱۶ فروردین) اجرایی شده است.

وی صیانت از سلامت کارکنان را از جمله اولویت‌های معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در طرح مبارزه با بیماری کرونا دانست و خاطرنشان ساخت: این طرح برای کارکنانی که در بخش‌های ویژه ای چون آتش نشانی، بهشت زهرا، فروشگاه شهروند، میادین میوه و تره بار و… به صورت روزانه اجرا می‌شود و همکاران خدوم این بخش‌ها که در معرض بیشتر این اپیدمی هستند؛ مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به سه فاز اجرایی طرح غربالگری بیماری کرونا ویژه کارکنان شهرداری تهران گفت: ابتدا در بدو ورود به ساختمان سنجش تب توسط کارشناسان شرکت شهر سالم و سپس معاینه و دریافت شرح حال بالینی توسط پزشک ماهر انجام می‌شود. در صورت مشاهده موارد مشکوک، کارکنان توسط پزشک مستقر برای بررسی آزمایشگاهی و تست‌های مربوطه ارجاع داده می‌شوند. در نهایت نیز در صورت مثبت بودن آزمایش‌ها، به مرکز تخصصی و درمان منطقه ۵ شهرداری تهران ارجاع داده می‌شوند.

به گفته مظاهریان، با اجرای این طرح ضمن اطمینان و مراقبت از سلامتی کارکنان و جلوگیری از بیمارشدن آنان، تلاش‌هایی برای قطع زنجیره بیماری، بیماریابی و اتخاذ پروتکل‌های درمان برای بیماران شناسایی شده صورت می‌گیرد.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، آموزش و آگاه‌سازی پرسنل از دیگر اولویت‌ها عنوان کرد و افزود: در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، نیروهای خدماتی و کارگری در بخش‌های مختلف در مورد نحوه پیشگیری از ابتلاء به ویروس آموزش‌های لازم را دیده‌اند تا آمادگی لازم برای ارائه خدمات و پیشگیری از بیماری را داشته باشند.

وی برگزاری دوره آموزش مجازی «آشنایی با ویروس کرونا» را از دیگر برنامه‌های حوزه معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران برای کاهش شیوع این بیماری دانست و افزود: این دوره‌ها با در نظر گرفتن امتیاز آموزش ضمن خدمت ویژه کارکنان شهرداری تهران به صورت مجازی در حال برگزاری است. چند دوره نیز برای بازرسان سازمان بازرسی و نیروهای یگان حفاظت و خدمات برگزار شده تا به نسبت شغل خود راه‌های پیشگیری از کرونا را به صورت ویژه و اختصاصی آموزش ببینند.

معاون شهردار تهران با اشاره به در نظر گرفتن تدابیر ویژه برای همکاران و به ویژه بازنشستگان در بخش‌های رفاهی و سلامت اذعان داشت: اعلام تمدید دفترچه‌های بیمه تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ برای پیشگیری از تردد غیرضروری در شرایط بحرانی کنونی به مراکز خدمات بیمه گری، خدمت رسانی ویژه مراکز درمانی شرکت شهرسالم و ارائه خدمات مشاوره تلفنی کرونا با راه اندازی سامانه ۱۸۴۲، از جمله اقدامات ویژه همکاران و بازنشستگان به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری