کد خبر 423496

کرایه تاکسی ۱۱درصد افزایش یافت

با نظر مثبت اعضای شورای شهر تهران نرخ کرایه تاکسی تا پایان سال جاری ۱۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین ، در ادامه جلسه علنی امروز شورای شهر تهران نوبت به بررسی لایحه دو فوریتی مربوط به افزایش قیمت 11 درصدی کرایه تاکسی ها رسید.

قنادان درخصوص‌ افزایش نرخ کرایه تاکسی ها گفت: در مصوبه قانونی مربوط به سال قبل آمده بود که تاکسیرانی اجازه افزایش قیمت کرایه را ندارد در شرایطی که نرخ پایه حامل های مرزی افزایش نیابد.

وی افزود بعد از گران شدن قیمت بنزین و سهمیه بندی ما افزایش نرخ کرایه تاکسی نداشتیم زیرا اعتقادمان این بود که سهمیه به تاکسیرانان داده شده است.

قنادان گفت: البته خوب است به این نکته توجه کنید که سهمیه داده شده برای جبران کم شدن قدرت سوختگیری بوده است و نرخ قیمت بنزین هزار تومانی با پنجاه درصد افزایش به ۱۵۰۰ تومان رسیده است.

وی تصریح کرد حق تاکسیرانان در این مدت ضایع شده است و من تقاضا دارم که شورای شهر تهران با افزایش 11  درصدی قیمت کرایه تاکسی تا پایان سال موافقت کنند.

حسن رسولی در واکنش به این لایحه گفت: تنها نه روز از سال مانده است و افزایش11  درصدی قیمت برای این مدت فایده ای ندارد بهتر است به یکباره سال بعد قیمتها افزایش پیدا کند.

محسن هاشمی گفت: تاکسیرانی قصدش این است که یازده درصد پیش از پایان سال کرایه ها را افزایش بدهد که سال بعد که افزایش دیگری می آورد بر پایه نرخ افزایش یافته پس از این یازده درصد باشد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به رسولی گفت: تاکسیرانی نمی خواست این موضوع را علنی کند اما شما با این مخالفت و سوالی که مطرح کردید این موضوع را علنی کردید.

سرانجام رای گیری انجام شد و پانزده نفر از اعضای شورای شهر تهران به افزایش قیمت 11 درصدی کرایه تاکسی تا پایان سال رأی مثبت دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    به نظرم اصلا منطقی نیست که کرایه ها گران شود چون گرانی بنزین برای بقیه مردم هست و اگه قراره در آمد راننده تاکسی ها افزایش پیدا کنه برای مردم هم باید افزایش داشته باشه این افزایش باعث میشه مردم کمتر به سمت تاکسی بروند و مترو اتوبوس شلوغ تر بشه یا خودروی شخصی بیارند . به نظرم بهتره مردم رو‌تشویق کنید که به سمت حمل و نقل عمومی بروند نه اینکه کاری کنید مردم خودروی شخصی استفاده کنند . بهترین کار اینه که سهمیه بنزین تاکسی ها رو بر اساس مقدار کیلومتری که هر تاکسی کار میکنه بصورت ماهانه افزایش بدین و حتی تو سال جدید هم افزایش ندین