{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419687

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درخواست کرد که شهرداری تهران با رایزنی با نهادهای مرتبط، غربالگری در دروازه‌های شهر تهران را جدی بگیرد.

اقتصادآنلاین- فائزه مومنی؛ ناهید خداکرمی در جلسه امروز شورای شهر تهران با تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده توسط مدیریت شهری و کارکنان بیمارستان‌ها در حوزه سلامت گفت: درخواست می‌کنم موضوع غربالگری کسانی که وارد تهران می‌شوند، جدی گرفته شوند؛ این حرف به معنای قرنطینه کردن نیست اما همانطور که شهرداری تهران با وزارت بهداشت همکاری‌هایی را انجام می‌دهد، باید در همکاری با وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی، نسبت به محدود کردن ورود به شهر تهران بخصوص غربالگری کسانی که از جنوب و شمال به تهران وارد می‌شوند، اقدام کند.

وی با اشاره به نقش شهرداری در حوزه مدیریت یکپارچه شهری افزود: می‌توانیم با اقداماتی، از کنترل و نشر این ویروس جلوگیری کرده بخصوص در مورد زیارتگاه‌ها و اماکن عمومی، جلساتی را با متولیان امر، برگزار و محدودیت‌هایی را ایجاد کنیم تا شاهد همه‌گیری این ویروس در شهری مانند تهران نباشیم.

خداکرمی با اشاره به اینکه در سال گذشته 6600 نفر بر اثر آنفلوآنزا در آمریکا فوت کرده‌اند که از میان آنها 350 نفر کودک بودند و آمار تلفات جاده‌ای ما 25 تا 30هزار نفر در تصادفات است، گفت: این آمار دلیلی نمی‌شود که ما کرونا را جدی‌ نگیریم؛ ما نباید از کرونا بمیریم چرا که باید احتیاط کنیم.

هاشمی پس از تذکر خداکرمی خطاب به وی گفت: این موضوع در اختیارات شهرداری تهران نیست اما می‌تواند پیشنهاددهنده به ستاد اصلی باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری