{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409557

دبیر شورایاری محله نعمت آباد؛

دبیر شورایاری منطقه ١٩گفت: نبود دیوار صوتی در اتوبان تندگویان باعث مشکلات زیادی برای ساکنان ناحیه یک شده است به این ترتیب که در بعضی از نقاط فاصله ساختمان‌های مسکونی تا اتوبان به کمتر از یک متر می‌رسد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ دبیر شورایاری محله نعمت آباد در صحن شورای شهر تهران در مورد موقعیت جغرافیایی منطقه ۱۹ گفت: منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه است که سه ناحیه آن در داخل بافت و دو ناحیه در حریم منطقه واقع شده است. این منطقه از شمال به بزرگراه آیت‌الله سعیدی و بلوار چراغی، ازغرب به بزرگراه آزادگان، از شرق به اتوبان نواب و تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان منتهی می‌شود. جمعیت منطقه ۳۸۰ هزار نفر است. تعداد مساجد این ناحیه ۱۰۱ باب، همچنین ۱۳۲ باب مدرسه و ۵۴ هزار نفر دانش آموز در این منطقه حضور دارند. بزرگ‌ترین محله منطقه (محله نعمت آباد) ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیشترین جمعیت منطقه را تشکیل داده و کوچک‌ترین محله منطقه (اسماعیل آباد) ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

رابط شورایاری منطقه ۱۹ با اشاره به اقدامات شورایاران این منطقه، گفت: پیگیری جهت احداث اورژانس هوایی کشور و دو عدد پد بالگرد (بوستان ولایت)، پیگیری جهت ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران در خیابان احسانی بعد از ۱۳ سال، پیگیری جهت احداث پل مکانیزه شهید تندگویان و احداث و اتصال خیابان شهامت به رینگ بوستان ولایت، پیگیری جهت احداث و اتصال خیابان مهران به رینگ بوستان ولایت و تلاش برای احداث خیابان شهید حیدری نبش میدان شهریار، پیگیری جهت احداث و آسفالت اساسی خیابان بلوط، احداث و آسفالت کوچه نسترن و آسفالت اساسی کوچه مادر، پیگیری جهت آسفالت معابر شهرک وصال بعد از پنج سال و تلاش برای ایجاد دور برگردان خیابان شقایق و تندگویان همچنین پیگیری جهت احداث دوربرگردان اتوبان هاشمی مقابل درب بهشت زهرا (س)، پیگیری جهت تعریض خیابان گلستان و شهید رجایی در محدوده خیابان ترانسفور و هماهنگی به جهت مناسب‌سازی معابر بوستان‌ها ساختمان‌های سطح منطقه برای استفاده توان‌یابان، پیگیری جهت تاسیس پنج زمین تنیس در بوستان ولایت و تلاش جهت احداث و راه‌اندازی پیست دوچرخه‌سواری برخی از این اقدامات شورایاری منطقه است.

آقا محمدی همچنین در مورد ابر مسائله منطقه ۱۹ از دیدگاه شورایاران گزارش مفصلی را در صحن شورای شهر ارائه کرد.

وی، آلودگی صوتی را مشکل بزرگ منطقه از نگاه شهروندان دانست و گفت: آلودگی صوتی را جدی بگیریم زیرا آسیب‌ها و مخاطرات آن کمتر از آلودگی‌ هوا نیست.

به گفته وی نبود دیوار صوتی در اتوبان تندگویان باعث مشکلات زیادی برای ساکنان ناحیه یک شده است به این ترتیب که در بعضی از نقاط فاصله ساختمان‌های مسکونی تا اتوبان به کمتر از یک متر می‌رسد.

دبیر شورایاری محله نعمت آباد تاکید کرد: خط ۸ مترو به شکل حرف c است و از شمال شرقی تهران شروع و بعد از گردش به دور تهران در جنوب شرقی تهران تمام می‌شود. ایستگاه این خط در وسط بوستان ولایت قرار گرفته که جانمایی مناسبی ندارد چنانچه این ایستگاه کمی به جنوب متمایل شود و دور رینگ بوستان ولایت را طی کند به گونه‌ای که در جنوب بوستان قرار گیرد، اهالی محلات خانی آباد شمالی، خانی آباد جنوبی، خانی آباد نو، شریعتی جنوبی، بهمنیار و شهرک وصال از منطقه ۱۹ و محلات یاخچی آباد و نازی آباد از منطقه ۱۶ ازآن بهره خواهند برد.

رابط شورایاری منطقه همچنین در ارتباط با ابر مسئله و معضل ناحیه ۲ افزود: تملک املاک داخل طرح پاساژ توحید که در بلوار شکوفه واقع شده و مشکلات ترافیکی بسیاری را در آن محدوده ایجاد کرده و همچنین به معبر عبور و مرور برای بیشتر شهروندان تبدیل شده است، خواهشمندیم اعضا شورای شهر به ویژه کمیسیون برنامه و بودجه مساعدت ویژه‌ای جهت رفع این معضل داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به رشد جمعیتی محله شریعتی شمالی در یک دهه گذشته و عدم وجود امکانات لازم در شرایط بحران، ضرورت احداث سوله مدیریت بحران در این محله به شدت احساس می‌شود.

دبیر شورایاری محله نعمت آباد در مورد مسائل مهم ناحیه ۳ منطقه ۱۹ گفت: عدم وجود بیمارستان معضل مهم این منطقه است که رسیدگی به حل این مشکل اگر از سوی شورای شهر امکان پذیر باشد گام مناسبی به جهت توسعه محله است.

وی در این رابطه تاکید کرد: با وجود حجم جمعیت منطقه ۱۹ متاسفانه شهروندان زحمتکش و قشر کارگرنشین این منطقه از داشتن حداقل ترین امکانات پزشکی (بیمارستان دولتی و خصوصی) محروم هستند.

این شورایار همچنین مسائل ناحیه ۳ منطقه ۱۶ اشاره کرد و گفت:تعیین تکلیف بازار ضایعات خلازیل، درخواست جهت تملک زمین پارک مرجان، اجرای لوپ شمال شرق پل شکوفه ، وجود بساط‌گستران شیطان‌بازار در محدوده خیابان خلازیل، در خواست جهت ساخت یا مشارکت پارکینگ طبقاتی در بازار مبل نعمت آباد، تعیین تکلیف پارک۱۸۰هکتاری ایرانیان برخی از مشکلات و درخواست های این ناحیه است.

رابط منطقه ۱۹ در ستاد شورایاری ها همچنین به منظور رفع مشکلات، بحران ها و چالش های منطقه ۱۹ پیشنهاداتی مطرح و گفت:مکاتبه اعضای شورای شهر با سازمان نوسازی شهرداری تهران جهت درخواست تملک زمینی با مساحت حدودا ۳۰۰۰۰ متر مربع به نشانی نبش خیابان پیروز و بلوار شقایق که تحت اختیار این سازمان است، تسریع در تامین اعتبار جهت اجرای لوپ شمال شرق پل شکوفه، درخواست جمع‌آوری بساط‌گستران محدوده خیابان خلازیل، ساخت پارکینگ طبقاتی تامین اعتبار جهت تملک زمین و توسعه پارک مرجان واقع در اسماعیل‌آباد حدود ۵۰ درصد از اراضی پارک ۱۸۰ هکتاری در زمین های موقوفه مروی قرار گرفته. ضمن اینکه حدود ۴۰ هکتار آن در اختیار مستاجران است و با کاربری انبار ضایعات فعالیت می‌کند. باتوجه به عدم توانایی مالی شهرداری تهران جهت تملک اراضی مذکور برابر با آخرین براورد صورت گرفته به حدود دو هزار میلیارد تومان هزینه برای تملک نیاز است برخی پیشنهاداتی است که می تواند به بهبود شرایط منطقه کمک کند.

در ادامه محمد سالاری،عضو شورای شهر تهران در واکنش به این گزارش گفت: این بوستان یک عرصه آماده است که مقام معظم رهبری چندین سال است به شهر هدیه کرده اند اما نمی دانم چرا در دوره گذشته و در این دوسال، اقدامی برای آن نشده و اکنون بخشی از آن در حال بازپس گیری توسط نهادها است، بحث ما بارگذاری در آنجا نیست، بلکه می توان با مجموعه اقدامات و یک طرح جامع آنجا را به یک مرکز تفرجگاهی و محل حضور مستمر مردم تبدیل کرد.

همچنین در ادامه الهام فخاری دیگر عضو شورا یه موضوع آلودگی هوای منطقه ١٩اشاره کرد و گفت:  با توجه به اینکه این روزها در معرض بالارفتن شاخص های آلاینده هوا هستیم، در مرور کیفیت هوای این منطقه در روزهای بحرانی به این موضوع خواهیم رسید که بالاترین شدت و آلاینده ها و ذرات بالای دو و نیم میکرون در این منطقه وجود داشت و میزان این ذرات به صورت فوق العاده در این منطقه افزایش یافت و حتی عدد ۵۰۰ بر روی نمایش‌گرها گزارش شده است. از این رو باید در مورد وضعیت آلاینده ها و شدت این آلاینده ها در برخی از مناطق به خصوص منطقه ۱۹ نگاه ویژه ای داشته باشیم. آلایندگی در این حد تنها متعلق به منطقه ۱۹ نیست و این آلایندگی پیامد کلی تهران و حتی شهرستانها است و منابع آلاینده مستقر در این منطقه بر کل تهران اثر گذاشته است.

نژاد بهرام دیگر عضو شورا نیز بر ساماندهی هرچه سریعتر محله خلازیر و همچین کوره‌های آجرپزی منطقه نیز تاکید کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری