{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 408929

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در تذکر به سقوط هواپیمای اوکراینی و ضرورت توجه به قربانیان و دلجویی از خانواده‌های آنان تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ متن کامل تذکر حجت نظری در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام عرض می کنم خدمت همکاران محترم، مهمانان گرامی و خبرنگاران عزیز

سخنانم را با تسلیت مجدد درگذشت جانسوز 176 انسان آغاز می‌کنم. 176 جان عزیز که چشم‌های بسیاری برای همیشه در حسرت دیدارشان ماند. این داغ بزرگ، به تعبیر رهبر انقلاب بسیار سنگین‌تر شد وقتی که فهمیدیم خطای انسانی در سیستم پدافند، عامل این فاجعه بوده است. لذا به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر از دستگاه قضا و ستاد کل نیروهای مسلح می‌خواهم که با خاطیان این فاجعه با اشد مجازات برخورد کرده و تمام جزئیات آن را به اطلاع مردم برسانند.

تذکر امروز بنده نیز در همین رابطه است. این حادثه اندوه بسیاری را به مردم تهران و ایران تحمیل کرد. لذا از سازمان زیباسازی می‌خواهم در کنار بنرهایی که برای تسلیت در سطح شهر نصب شده، بنرهایی متفاوت که حاوی تصایر این عزیز باشد را به منظور گرامی داشت یاد قربانیان این فاجعه که عمدتا از نخبگان علمی و فعالان اجتماعی کشورمان بودند، طراحی و نصب کند.

همچنین با توجه به اینکه ساخت یادمان بزرگداشت قربانیان سوانح هوایی امری مرسوم است، پیشنهاد می‌کنم که با انجام فراخوانی نسبت به طراحی و اجرای یادمان قربانیان هواپیمای بویینگ 737 اقدام کرده و آن را در یکی از فضاهای مناسب شهری نصب کنند. به نظرم اگر این سقوط یک حادثه هم بود باید این اتفاق می‌افتاد چه برسد به اینکه حالا موضوع خطای انسانی نیز مطرح شده است.

همچنین به همکارانم در شورا و دیگر نمایندگان مردم پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای مشترک برای دلجویی از خانواده قربانیان این سانحه تشکیل داده و برای تسلی داغ بازماندگان اقدامات لازم انجام شود.

در پایان نیز با توجه به مطالبات شماری از شهروندان، از شورای تامین استان و نیروی انتظامی می‌خواهم که محلی را برای برگزاری مراسم سوگواری جمعی این عزیزان در نظر گرفته و ضمن تامین امنیت آن، شرایط را برای سوگواری مردم داغدیده فراهم کنند. این امر قطعا سبب افزایش همبستگی اجتماعی و همدلی که نیاز امروز کشور ماست، خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری