{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406271

طی روزهای آینده صورت خواهد پذیرفت

فرآیند آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس طی روزهای آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب توافق مدیریت شهری پایتخت با شرکت آب منطقه ای استان تهران، آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس از رودخانه کن طی روزهای آینده آغاز شده و این فرآیند ضمن سنجش مستمر شرایط رودخانه کن به منظور فراهم ساختن حداکثر میزان بهره وری، انجام خواهد شد.

وی با بیان آنکه امسال نیز همانند سال گذشته فرآیند آبگیری دریاچه 140 هکتاری غرب پایتخت در بهترین مقطع زمانی صورت خواهد پذیرفت، تصفیه تمام آب ورودی از رودخانه کن قبل از ورود به مخزن دریاچه را مهمترین دستاورد آب گیری به موقع دریاچه ذکر و اضافه کرد: به این ترتیب مقطع زمانی مربوط به بازچرخانی آب از طریق ایستگاه پمپاژ و تصفیه آب در تصفیه خانه تقلیل یافته که بدون شک سبب کاهش هزینه های مربوط به بهبود کیفیت آب دریاچه خواهد شد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، امسال حدود یک میلیون و 800 هزار مترمکعب آب پس از طی مسیر 7 کیلومتری کانال سرپوشیده و مراحل تصفیه، وارد مخزن دریاچه شهدای خلیج فارس خواهد شد تا به این ترتیب تراز آب دریاچه در سطح مطلوب قرار گیرد.

گفتنی است طی فرآیند آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس، آب رودخانه کن در مقاطعی که دچار شرایط سیلابی نبوده و مورد استفاده اراضی پایین دست نیز نمی باشد، به تصفیه‌خانه دریاچه هدایت می شود. این تصفیه خانه قادر است با ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه، آب رودخانه کن را تصفیه کرده و در سایر ماه‌های سال نیز با پشتیبانی سیستم بازچرخانی آب، به بهبود کیفیت آب دریاچه بپردازد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری