کد خبر 399870

در جریان بازدید از اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری:

بیشتر زمین‌های مشهد در اختیار ما نیست

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: بخشی از زمین‌هایی که در اختیار آستان قدس رضوی بوده است در قالب مقررات و قراردادهای قانونی تبدیل به خدمات عمومی و ارزش افزوده شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در جریان بازدید از اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری در مشهد گفت: آستان قدس به دلیل وقف های زیادی که انجام شده، مسئولیت زیادی در حوزه بهره برداری بر عهده دارد تا انجام برنامه ها منجر به ارائه خدمت شایسته شود.

او افزود: سرمایه گذاری دارای دو بعد مالی و معنوی است و فرصت های سرمایه گذاری در مشهد بی نظیر است و از این نمایشگاهی که برگزار شده است بسیار خوشحالیم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در رابطه با خدمات این مجموعه برای سرمایه‌گذاری و افزایش اشتغال اظهار کرد: از خوبی های استان خراسان تعامل مسئولین مختلف استانی است.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که رخ می دهد در گرو همراهی همه مسؤولان با یکدیگر است. مسؤولان در مشهد احساس می کنند که در یک دستگاه و یک بخش کار می کنند.

خاکسار گفت: از شهردار مشهد و استاندار خراسان هم تشکر می کنم. این هماهنگی ها و تفاهمات مجموعه ها باعث شده تا اتفاقات خوبی رقم خورده و منجر به رضایت زائر و مجاوران شود.

وی همکاری میان شهرداری و آستان قدس رضوی را خوب ارزیابی کرد و گفت: چند شب گذشته جلسه ای برگزار شد و بهانه و دلیل اصلی تشکیل جلسه تقویت و مناسب سازی خدمات به زائرین بود.

خاکسار تصریح کرد: آنچه میبینیم حرکت سریع به سمت نزدیک شدن نقطه نظرات مسؤولان مختلف به یکدیگر است تا این تعاملات به ارایه خدمات تبدیل شود.

قایم مقام تولیت آستان قدس رضوی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد یکی از تفاوت های اصلی شهر مشهد با سایر شهرها در این است که در این شهر زمین های موجود شهری بیش از آنکه در اختیار شهرداری باشد در اختیار آستان قدس و اداره اوقاف است آیا این موضوع صحت دارد گفت: بیشتر زمین های مشهد در اختیار ما نیست و این نسبت در طول زمان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در طول سالهای گذشته بیشتر زمین های آستان قدس در مشهد زیر بار مصرف رفته است و برای کمک به شهر و اجرای پروژه های شهری مورد استفاده قرار گرفته است.

خاکسار تاکید کرد: بخشی از زمین هایی که در اختیار آستان قدس رضوی بوده است در قالب مقررات و قراردادهای قانونی تبدیل به خدمات عمومی و ارزش افزوده شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری