کد خبر 393427

مدیران شهری گذشته از اظهاراتی خارج از دایره انصاف خودداری کنند

رئیس شورای شهر تهران گفت:رویه بنده در اداره شورای شهر،جلوگیری از تنش زایی، در مباحث مربوط به گذشته و اختلافات ناشی از آن بوده انتظار از مدیران شهری گذشته این است که از دایره انصاف خارج نشوند.

به گزارش اقتصادآنلاین ، محسن هاشمی در جلسه علنی ۱۹ آبان با بیان اینکه در آغاز هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم به روایت اهل سنت قرار داریم، گفت: رسول اکرم(ص) بزرگترین موهبت الهی در تاریخ بشریت است که نماد رحمت واسعه و بخشش بی انتهای الهی است، مهربانی و مدارای خاتم الانبیا با انسانها در حدی است که بارها قرآن کریم، آن را فراتر از رسالت الهی پیامبر برشمرده و این خلق عظیم را علت جذبه بی نظیر شخصیت پیامبر دانسته است.

وی ادامه داد: ابتکار آیت الله منتظری در نامگذاری هفته وحدت که با تایید امام خمینی صورت گرفت یکی از اقدامات محمدی گونه انقلاب اسلامی بود که برآتش کینه، اختلاف و دشمنی مذهبی، چشمه ای از دریایی رحمت نبوی را گشود، پیامبر اکرم، نه تنها پیروان مذاهب و فرق اسلامی بلکه همه انسانها را به وحدت، همدلی و همراهی فراخواند و جامعه ای مبتنی بر صفات انسانی را تاسیس کرد. امروزه که به دلیل سیاستهای تفرقه افکنانه استعمار و جهالت ناشی از استبداد جوامع اسلامی درگیر جنگهای داخلی و خشونت ناشی از تحجر و کج فهمی قرآن وسیره پیامبر(ص) بیش از هر زمان دیگری امت اسلام تشنه ونیازمند نسیم رحمت و وحدت نبوی هستند تا کینه، خشونت و دشمنی را به اخوت، الفت و مدارا تبدیل کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در آستانه هفته وحدت، اظهارات توام با گلایه و تخطئه شهردار سابق نسبت به مدیریت شهری تهران، زیبنده نبود، تاکید کرد: رویه بنده در اداره شورای شهر، جلوگیری از تنش زایی و صرف شدن انرژی همکارانم در مدیریت شهری، در مباحث مربوط به گذشته و اختلافات ناشی از آن بوده است و این انتظار را از مدیران شهری گذشته نیز داریم که از بیان اظهاراتی خارج از دایره انصاف خودداری کنند، قضاوت در مورد پرونده های گذشته، در حوزه اختیارات مقامات قضایی است اما مدیریت شهری ، دفاع از حقوق تضییع شده شهروندان، را پیگیری خواهد کرد.

وی اعلام کرد: شهروندان تهرانی، با رای بی سابقه خود به شورای پنجم، خواستار تحول در وضعیت اداره شهر و توقف روندهای نادرست تصمیم گیری شدند، اگرچه مدیریت شهری برای اجرای مطالبات به حق مردم، بصورت کامل نتوانسته است به موفقیت برسد اما این به معنای تایید سیاستهای گذشته نیست و حتما باید تحولات مد نظر شهروندان اجرایی گردد.

هاشمی با بیان اینکه از مسئولان گذشته و فعلی مدیریت شهری می خواهم بجای مجادلات کلامی، پیگیری حقوق مردم را سرلوحه اقدامات ورفتارهای خود قرار دهند، اظهار کرد: با این رویه تحمل شرایط سخت کنونی، با اختلافات و درگیرهای لفظی مدیران برای مردم دشوارتر نگردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر