کد خبر 387604

گلپایگانی خبرداد:

کمیته برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز تشکیل شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با ابلاغ بخشنامه پایش حریم، از برخورد جدی با متخلفان ساخت وسازهای غیر مجاز و افزایش نظارت به منظور صیانت از حریم شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس قانون، شهرداری مکلف است ضمن جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز با ابنیه و تأسیساتی که بدون پروانه ساخت شده اند برخورد قانونی انجام دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت : در راستای نیل به فرامین و منویات مقام معظم رهبری و کاهش دغدغه های معظم له در خصوص تصرفات غیرقانونی توسط آن دسته از فرصت طلبان که با استفاده از خلاءهای قانونی و غفلت مسئولان اجرایی، اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر تهران کرده اند و همچنین با عنایت به ماده 12 قانون تعاریف، هرگونه تخلف از احکام موضوع این قانون، به عنوان تجاوز به حقوق عمومی و جرم محسوب شده و مرتکبین علاوه بر اعاده وضع و رفع اثر از تخلفات، به مجازات مربوط برابر قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.

وی افزود: در این راستا مطابق تبصره ذیل ماده 2 قانون نظارت بر گسترش شهر تهران، شهرداری مکلف است از ساخت ابنیه و تأسیساتی که بدون پروانه ساختمان و رعایت مفاد این ماده در خارج از محدوده خدمات شهری فعلی تهران احداث می شود، جلوگیری و در صورت ساخت تخریب کند.

معاون شهردار تهران تأکید کرد : با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از اراضی حریم شهر و پایش مستمر آن، دستورالعمل اجرائی کمیته بررسی ساخت و ساز های غیر مجاز حریم شهر تهران تهیه و به منظور اجرا و کاهش تخلفات ساختمانی به مناطق دارای حریم ابلاغ شده است.

وی افزود: افزایش نظارت دقیق بر فعالیت ها در حریم با افزایش گشت زنی ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارش ها و مستند سازی فعالیت های صورت گرفته از جمله اقداماتی است که با تشکیل کمیته تخلفات، اجرایی خواهد شد.

گلپایگانی یاد آور شد جلسات کمیته بررسی تخلفات ساخت وساز حریم با حضور مدیرکل حریم و سایر اعضا به صورت منظم برگزار می شود و کلیه معاونان شهرسازی و معماری مناطق و شهرداران نواحی دارای حریم، مدیران مناطق 11 گانه دارای حریم و عوامل اجرایی شرکت شهربان و حریم بان موظف به ارائه گزارش و اجرای مصوبات این کمیته هستند.

وی با اشاره به ارزیابی عملکردان شهرداران مناطق دارای حریم گفت: اقدامات شهرداران در صیانت از حریم و رعایت ضوابط و قوانین به صورت مستمر پیگیری و پایش شده و با هرگونه تسامح در مناطق دارای حریم برخورد جدی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر