کد خبر 381059

آغاز توزیع برچسب سرویس مدارس از امروز

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: از امروز توزیع برچسب سرویس مدارس از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در آیین رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران گفت: ما سرویس مدارس را امتداد فضای آموزشی مدارس می‌دانیم. یعنی زمانی که دانش‌آموز نیم ساعت تا یک ساعت در سرویس مدرسه است این زمان، زمانی است که کودک آموزش می‌بیند و به همین دلیل حساسیت ویژه‌ای برای سرویس‌های مدارس قائل هستیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیأت وزیران، مسئولیت نظارت و ساماندهی سرویس‌های مدارس با کارگروه ماده 18 است که وظیفه دارد سازوکار اجرایی سرویس‌ها را تهیه کند که این سازوکار بعد از تأیید فرماندار لازم‌الاجراست.

قنادان اضافه کرد: رئیس کارگروه ماده 18 شهرداری تهران است و ما از ابتدای سال به صورت منظم در هر ماه، دو جلسه کارگروه ماده 18 برگزار کردیم و این جلسات در طول سال تحصیلی نیز به ویژه در بحث‌های نظارتی ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به برخی آمار ادامه داد: تلاش کرده‌ایم قبل از شروع سال تحصیلی، تکلیف ناوگان صلاحیت‌دار مشخص شود و تا همین امروز بیش از 50 درصد برچسب‌های سرویس مدارس با تکمیل پرونده‌ها و صلاحیت‌سنجی آنها آماده شده است که این عدد نسبت به سال‌های پیش کم‌سابقه است و ما از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم.

قنادان با بیان این مطلب که از امروز توزیع برچسب‌ها در همه دفاتر آغاز می‌شود ادامه داد: ما به این دلیل که بسیاری از تاکسی‌ها درگیر خطوط مختلف در شهر تهران هستند از ظرفیت خودروهای شخصی هم استفاده می‌کنیم و 75 درصد ثبت‌نامی‌ها در سرویس مدارس مربوط به خودروهای شخصی است. صلاحیت این راننده‌ها نیز تأیید شده و در حال حاضر آماده دریافت برچسب هستند.

وی گفت: تا کنون 12 هزار خودروی شخصی در سامانه ثبت‌نام کردند که این ظرفیت در طول سال به 25 هزار خودرو خواهد رسید.

قنادان با بیان این مطلب که متوسط سن ناوگان فعال ما زیر 7 سال است گفت: این نشان می‌دهد که ما چقدر نسبت به سرویس‌های مدارس و ایمنی آنها حساس هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در ادامه با بیان این مطلب که نظارت‌های ما در سرویس‌های مدارس چندلایه است گفت: در لایه اول، نظارت توسط مدیران مدارس صورت می‌گیرد. در لایه دوم، سازمان تاکسیرانی به صورت مشترک با پلیس راهور گشت‌های نظارتی را تعریف کرده که این گشت‌ها از ابتدای مهر آغاز می‌شود. وی یکی از مهم‌ترین لایه‌های نظارتی را مربوط به والدین دانست و گفت: والدین نیز باید در این زمینه حساسیت ویژه به خرج دهند و حتماً به داشتن برچسب سرویس مدارس در خودروها توجه ویژه کنند. آنها می‌توانند در صورت بروز هر مشکل، شماره خودرو را از طریق سایت سازمان تاکسیرانی به اطلاع ما برسانند.

وی با بیان این مطلب که یکی از مسئولیت‌های اجتماعی بر عهده شهرداری و سازمان تاکسیرانی بحث مدارس استثنایی و سرویس‌دهی به آنهاست گفت: امسال این آمادگی وجود دارد که مطابق سنوات گذشته، این سرویس‌دهی نیز صورت بگیرد. سازمان تاکسیرانی در این زمینه نیز ورود کرده است.

قنادان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به هزینه سرویس‌ها نیز گفت: با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران که به تصویب فرمانداری نیز رسیده است، ما امسال افزایش 20 درصدی نرخ سرویس‌ها را خواهیم داشت که به اجرا گذاشته می‌شود.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به سامانه سپند اشاره کرد و گفت: این سیستم یکپارچه با هماهنگی‌ای که بین دستگاه‌های مختلف به وجود آورده، ایجادکننده شفافیت عمومی است و می‌تواند یکی از راهکارهای مهم برای نظارت و رفع مشکلات موجود باشد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری